Tuncay uygun adım Aston Villa'ya

Tuncay uygun adım Aston Villa'ya.12508
  • Giriş : 30.06.2009 / 13:01:00

İngiliz Daily Mirror gazetesi, Tuncay Şanlı'nın Aston Villa ile anlaşmak üzere olduğunu yazdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İngiltere Premier Lig'de top koşturduğu takımı Middlesborough'un küme düşmesi sonucunda bu kulüpten ayrılmaya karar veren Tuncal Şanlı'nın, Aston Villa ile anlaşmak üzere olduğu öne sürüldü.

5 milyon sterlin

Daily Mirror gazetesinde yer alan konuyla ilgili haberde, Aston Villa Teknik Direktörü Martin O'Neill'in. Tuncay Şanlı için Middlesbrough kulübüne 5 milyon sterlin teklif etmeye hazırlandığı iddia edildi.

Aston Villa'nın Tuncay'a Middlesbrough kulübü tarafından ödenen haftada 65 bin sterlinlik ücreti ödemeye devam etmeyi de kabul ettiği bildirildi.

Mirror gazetesi, Middlesbrough'nun satacağı oyunculardan 17 milyon sterlin kazanmayı hedeflediğini ve Tuncay'ın da satış listesindeki oyunculardan biri olduğunu yazdı.

Yetenekli Türk

Gazete, Middlesbrough'nun Tuncay'ın satış listesinde olduğunu Aston Villa'ya bildirdiğini ve Villa'nın da durumu değerlendirmeye aldığını kaydetti.

Daily Mirror gazetesinde ''Yetenekli Türk'' diye tanıtılan Tuncay'ın en büyük yeteneği, ''birçok görevi üstlenebilecek bir futbolcu olması'' şeklinde sunuldu.

Tuncay'ın bu aşamada kaptan Gareth Berry'yi satan Aston Villa'ya büyük katkı sağlayabileceğine de dikkat çekilen haberde, teknik direktör O'Neill'in de Tuncay'ın ''önceden tahmin edilemeyen yeteneklerini'' beğeniyle karşıladığı ve takımının forvet hattında eksikliği hissedilen sihri Tuncay ile yakalayabileceğine inandığı belirtildi.

Middlesbrough'nun bu transferin bir an önce gerçekleşmesini istediğini de kaydeden Mirror, Tuncay'ın haftalıklarının birçok kulüpte cesaret kırıklığına yol açtığını, söz konusu kulüplerin bu oyuncuyu bir ''lüks'' gibi algıladığını, ama O'Neil'in, Futbol tarzına hayranlık beslediği Tuncay'ı takımında pek çok rolü üstlenebilecek bir joker olarak gördüğünü bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*