Tuncay yürekli bir savaşçı!

Tuncay yürekli bir savaşçı!.8666
  • Giriş : 23.11.2007 / 11:20:00

Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico, Türkiye'nin 'Tuncay Şanlı gibi ülkesini seven oyunculara ihtiyacı var' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico, Bosna-Hersek galibiyetiyle Avrupa Şampiyonası finallerine katılma hakkını elde eden (A) Milli Futbol Takımı'nın, diğer takımlardan aşağı kalır yanı olmadığını belirterek, “Umarım Türkiye Avrupa Şampiyonası'nda iyi sonuçlar alır” dedi.

Zico, FB TV'de katıldığı programda soruları yanıtlarken, milli takımın, hedeflerini gösterdiğini ve bunu Türk halkına da yaydığını söyledi.

Finallere katılan hiçbir ülkenin milli takımından korkmamak gerektiğini belirten Zico, şöyle konuştu:

“Artık sahada mücadele eden kazanıyor. Son şampiyonun Yunanistan olduğunu unutmayalım. Kupaya katılanlar iyi olabilir, ama Türkiye de bunlardan aşağı değil. Ciddi çalışma ve güvenmek gerek. Bu tip şampiyonalarda hedef belirlemelisiniz ve adım adım gitmelisiniz. Türkiye'nin bundan sonraki ilk hedefi, şampiyonadaki grubundan bir üst tura çıkmak olmalıdır. Sonraki maçlar, tek maç ve elemeli olacağından, birçok faktör işin içine giriyor. Bu nedenle, ilk etapta, bir üst turu hedeflemek daha mantıklı olur. Bu söylediklerimi en son Avrupa Şampiyonası'nda gerçekleştiren Yunanistan oldu. Güçlerini biliyorlardı. Arkada iyi bir şekilde kapanıp, rakibin boşluklarından yararlanarak 1-0 gibi sonuçlarla adım adım ilerlediler ve mutlu sona ulaştılar.”

Milli takımda yer alan Fenerbahçeli futbolcuların takıma büyük katkı yaptığının altını çizen Zico, şu değerlendirmeyi yaptı:

“Bu başarıda, bundan önceki maçlarda oynayan Fenerbahçeli futbolcuların da payı var. Son maçlarda görev alan Aurelio, Semih, Gökhan ve Volkan, son düzlükte çok iyiydi. Bu oyuncularımın güvenli, azimli, kendilerine ve arkadaşlarına güvenen bir şekilde performans ortaya koymalarından memnun oldum. Umarım böyle devam ederler.”

Zico, eski oyuncusu Tuncay ile ilgili görüşlerini ise “Tuncay'ın futboluna, kişiliğine hayranım. Onun hocası olmaktan mutluluk duydum. Tuncay şu günlerde, istemediği, kötü dönemlerden geçiyor. Biz, onun ne kadar kaliteli bir futbolcu olduğunu, neler yapabileceğini biliyoruz. O, Türk futbolu için, arkadaşları için, kalitesi ve savaşçı ruhuyla çok önemli bir oyuncu. Türkiye'nin, onun gibi savaşçı, yürekli, ülkesini seven oyunculara ihtiyacı var” şeklinde dile getirdi.

Brezilyalı teknik adam, önlerindeki Ankaraspor ve Inter maçlarıyla ilgili de “Ankaraspor maçından kesinlikle 3 puanla ayrılmalıyız. 3 puan alacağımıza inandığım bir maç. Yapmamız gereken, ne yapıp edip, Ankaraspor maçını kazanmak. Inter maçını ondan sonra düşünebiliriz” açıklamasını yaptı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious