Tuncay'ın gitmek istediği takım

Tuncay'ın gitmek istediği takım.9756
  • Giriş : 12.06.2007 / 20:50:00

Aziz Yıldırım, İstanbul Erkek Lisesi'nde katıldığı panelde öğrencilerin sorularını yanıtladı... Fenerbahçe Başkanı, konuşmasında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, iç transferde henüz anlaşamadıkları Tuncay Şanlı'nın Avrupa'da Futbol oynamak istediğini söyledi.

Yıldırım, İstanbul Erkek Lisesi'nde katıldığı panelde öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Tuncay ile ilgili bir soru üzerine Başkan Yıldırım, ''Tuncay 5 yıldır Fenerbahçe'de oynuyor ve kaptanlık mertebesine ulaşan bir oyuncumuz. Sizler de biz de çok seviyoruz. Kalması için de Fenerbahçe Spor Kulübü yöneticileri menajeri ve kendisiyle yaptıkları görüşmelerde ekonomik olarak da şartları zorlayarak gerekeni yapmıştır. Ama Tuncay'ın düşüncesi Avrupa'da Futbol oynamaktır'' diye konuştu.

İlk başlarda Milan'dan, Real Madrid'den, Avrupa'nın büyük kulüplerinden teklifler geldiği şeklinde basında haberler okuduklarını anlatan Yıldırım, şunları söyledi:

''Kendi menajeri de bunları ifade ediyordu. Geçen hafta kendisiyle görüştüm. Menajeri de vardı toplantıda. Gayet medeni şekilde büyüğü olarak neler yapması gerektiğini anlattım. 5 yıl sonra Fenerbahçe'de belki de Cemil Turan, Rıdvan Dilmen, Can Bartu, Lefter gibi idol olacağını söyledim. 5 yıl sonraki Futbol hayatında da hep Fenerbahçeli Tuncay olarak anılacağını anlattım. İyi düşünmesi gerektiğini söyledim. Ama o Avrupaya gitmek istediğini söyledi.

(Hangi takıma gideceksin?) dedim. (Birmingham'a gitmek istiyorum)dedi. (Avrupa'da oynuyor mu, UEFA'da oynuyor mu, yok. O zaman nasıl Avrupa bu? İstanbul 15 milyon nüfuslu bir şehir. Fenerbahçe bu şehrin takımı, Şampiyonlar Ligi'nde UEFA'da oynama şansı var. 1 sene daha kal. Daha sonra hep birlikte senin daha büyük bir kulüpte oynamanı sağlarız) dedim. 2 gün düşünmek istedi. Pazartesi cevap vereceğini ifade etti. Ama bu 2 günlük gelişmelerin neticesinde aynı fikirde olduğunu anlıyorum. Kendisi çalışmalarını yapıyor. Birmingham ve Manchester City ile görüşüyor. Onlarla yaptığı görüşmelerden netice alamazsa burası onun yuvasıdır. Kalabilir diyeceğiz ve kalacaktır. Ama ilk düşüncesi Avrupa'ya gitmek.''

''Ali Bilgin'i istiyoruz''

Aziz Yıldırım, transferde Roberto Carlos ve Wederson'u takıma kattıklarını belirterek, ''Ali Bilgin'i de istiyoruz, çalışmalar sürüyor. Onun dışında Türkiye'de transfer edeceğimiz oyuncu yok. Kayserispor zaten futbolcu satmayacağını açıkladı'' diye konuştu.

Roberto Carlos transferinde kulübün daha önceki yalanlamalarının gündeme getirildiğini hatırlatan Yıldırım, şöyle devam etti:

''Roberto Carlos için 1.5 yıl önce şubat ayı sonunda Mahmut Uslu ve Murat Özaydınlı Madrid'e gitti ve o zaman anlaştık. Haziran ayında gelecekti ve Fenerbahçe'de forma giyecekti ancak teknik direktörleri Capello bırakmadı ve gelemedi. Daha sonra da ilişkilerimiz devam etti. Görüşmeler devam etti.

Son 2 ay takıma zarar vermemesi için görüşmeleri kestik. Sezonun bitmesiyle tekrar konuşuruz dedik. O da ispanya'da oynamaya devam etti. Transferin ardından, (Yalanladılar ama transferi gerçekleştirdiler) dediler. Evet yalanladık. Yalanlama yaptığımızda görüşme yapmıyorduk. Transferi yaptığımızda da açıkladık. Yalanlayıp da transfer yapmadık. Askıya almıştık.''

''Yabancı futbolcu arayışında değiliz''

Dün gazetelerde 8 yerli 19 yabancı futbolcunun yazıldığını belirten Yıldırım, ''Bizim şu an yabancı hakkımız yok. Bizde 8 yabancı oyuncu var. Bursa'daki futbolcumuz ve 7 de takımımızda var. Bu statü devam ederse, ikisi ile yollarımızı arayacağız. Şu an yabancı futbolcu arayışında değiliz. Ayın 19'unda federasyon ile kulüpler birliği toplantısında durum belli olacak'' şeklinde konuştu.

Galatasaray'a verilen ceza

Aziz Yıldırım, Fenerbahçe maçında çıkan olaylarla ilgili Galatasaray'ın aldığı 5 maç seyircisiz oynama cezası konusundaki görüşünün sorulması üzerine de, ''Önemli olan 5 maç değildir, alınan karardır. Karar maalesef geç alınmıştır. Danimarka-İsveç maçından 3-4 gün sonra karar alındı.

Galatasaray maçı 1 ay önce oldu yeni karar alındı. Bu yanlıştır. Hemen 2-3 gün sonra karar alınmalı. Burada hata yaptılar. Bu hatalarla devam ederlerse bu federasyonun işi çok zor olur. Önce bu kurulların ya değişmesi, ya da güven oyu alması gereklidir. Yoksa bu tartışmalar Türkiye'de devam edecektir'' diye konuştu.

''Bizim cezanın az veya çok olmasına itirazımız olamaz'' diyen Yıldırım, ''Buna hukukçular karar verir. Disiplin ve Tahkim kurulları hukukçulardan meydana geliyor. Önemli olan disiplin kurulu ve tahkim kurulunun herkese eşit ve adaletli davranması ve kuralları kitapta yazılan gibi uygulamasıdır. Bu olmazsa Federasyon maalesef bu konularda yara almakta zarar görmektedir'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious