Tuncel tanık koruma programı istedi

Tuncel tanık koruma programı istedi.16290
  • Giriş : 06.07.2009 / 21:04:00

Gazeteci Hrant Dink cinayeti ile ilgili açıklamalarda bulunacağını ifade eden sanık Erhan Tuncel tanık konuma programına alınmasını istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Hrant Dink cinayeti ile ilgili mahkemenin duruşması, taleplerin ardından sona erdi. Mahkemenin ara kararları vermesi bekleniyor.

Davanın 10. duruşmasında avukatların taleplerinin ardından söz alan tutuklu sanık Erhan Tuncel, Trabzon'da bir rahibin dövülmesi, bir rahibin öldürülmesi, Mc Donald's'ın bombalanması ve Hrant Dink cinayetine ilişkin açıklamalarda bulunacağını ve bunu 50 sayfalık dilekçe olarak mahkemeye sunacağını söyledi. Tuncel, "Hayatımdan endişe ediyorum. Beni tanık koruma programına almanızı istiyorum" dedi.

Bu açıklamasının ardından Tuncel, dilekçesini okumaya başladı. Tuncel, bir süre sonra dilekçesini yazılı olarak sunacağı için okumayı bıraktı. Dilekçesini yazılı olarak mahkemeye sunan Tuncel, tekrar tanık koruma programına alınmasını istedi.

Mahkeme heyeti, duruşmayı sona erdirirken talepleri değerlendirmeye başladı. Mahkemenin ara kararları bekleniyor. Sanıklar ise cezaevi araçlarına alınarak tutuklu bulundukları cezaevlerine götürüldü. Daha önceki duruşmalarda çeşitli sloganlar attıkları gözlenen sanıklar bu kez adliyeye alındıkları sırada herhangi bir slogan atmadı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*