Tunceli-Pülümür Karayolu'na çığ düştü

Tunceli-Pülümür Karayolu'na çığ düştü.20731
  • Giriş : 28.01.2008 / 23:28:00

Yoğun kar yağışının etkili olduğu Tunceli-Pülümür Karayolu'na çığ düştü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Üç ayrı bölgede yaşanan çığ düşmesi sebebiyle, içerisinde 15 yolcunun bulunduğu Can Tunceliler firmasına ait midibüs çığ ortasında mahsur kaldı.
Edinilen bilgiye göre, saat 19.30 sıralarında Pülümür-Tunceli Karayolu'nun 22. kilometresi, Kırmızı Köprü mevkisi 5. Çığ Tünelleri bölgesinde etkili olan kar yağışı sebebiyle 3 ayrı noktaya çığ düştü.

Çığ esnasında, akşam saat 16.00'da 15 yolcusuyla birlikte Erzincan'dan Tunceli istikametine seyretmekte olan 23 EY 862 Kemal Bağaç yönetimindeki Can Tuncelililer firmasına ait midibüs, ayrı noktalara düşen çığ sebebiyle mahsur kaldı.

Olayla ilgili açıklama yapan Pülümür Kaymakamı Alper Balcı, yoğun kar yağışı ve tipinin etkili olduğu çığ bölgesinde çalışmaların sürdürüldüğünü kaydetti.

Balcı, "Pülümür-Tunceli Karayolu'na üç ayrı noktadan çığ düştü. Çığ düşmesi esnasında yolda 15 yolcusuyla seyir halindeki bir midibüs mahsur kalmış durumda. Tunceli tarafından Karayolları'na ait ekipler, Pülümür tarafından ise Kaymakamlığa ait kepçeyle mahsur kalan yolculara ulaşmaya çalışıyoruz. Bölgede etkili kar yağışı ve yoğun tipi sebebiyle görüş mesafesi çok düşük. Mahsur kalan vatandaşlara ulaşmak için çalışmalar devam ediyor." açıklamasında bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious