Tunceli'de 1 terörist yakalandı

  • Giriş : 11.10.2006 / 00:00:00

Tunceli'nin Pülümür ilçe merkezinde terör örgütü PKK-KONGRA-GEL mensubu bir teröristin güvenlik kuvvetleri tarafından yakalandığı bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Açıklamada, ele geçirilen malzemelerin imha edildiği, terörist hakkında da adli işlem başlatıldığı kaydedildi.
Genelkurmay Başkanlığı, dün saat 12.20'de Mardin'in Dargeçit ilçesinde arazi arama tarama faaliyeti yapılırken, terör örgütünce araziye döşenen bir adet cep telefonu ile üç adet havan mermisi, bir kilogram çivi ve yarım kilogram A-4 patlayıcıdan oluşan uzaktan komutalı patlayıcı düzeneğinin bulunarak, uzman ekiplerce imha edildiğini belirtti.
Açıklamada, Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde dün gerçekleştirilen arazi arama taraması sırasında saat 10.10'da terör örgütü tarafından araziye döşenen anti-personel mayının bulunarak, etkisiz hale getirildiği kaydedildi.
Genelkurmay Başkanlığı, dün sabah 06.30 sıralarında Bingöl'ün Genç ilçesinde yapılan arama tarama çalışması sırasında bulunan sığınakta çok sayıda yiyecek, giyecek ve tıbbi malzemenin ele geçirilerek imha edildiğini de bildirdi.
Açıklamada, 9 Ekim Pazartesi günü saat 17.00'de Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde gerçekleştirilen faaliyet sırasında ise terör örgütü mensuplarınca taş yığını içine tuzaklanmış el bombasının bulunarak, uzman ekip tarafından tesirsiz hale getirildiği belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious