Tunceli'de 2 terörist öldürüldü

Tunceli'de 2 terörist öldürüldü.22602
  • Giriş : 02.08.2007 / 22:55:00

Alınan bilgiye göre, dün Hozat ilçesinde teröristler tarafından döşenen mayının patlaması sonucu 5 güvenlik görevlisi yaralanmasının ardından sürdürülen operasyon kapsamında, güvenlik güçleri ile teröristler arasında sıcak temas sağlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Hozat ilçesi yakınlarında çıkan çatışmada 2 terörist silahları ile birlikte ölü olarak ele geçirildi.

Bölgede başlatılan hava destekli operasyonun devam ettiği kaydedildi.

Diyarbakır'da iki terörist tutuklandı

Terör örgütü PKK'nın Irak'ın Kuzeyindeki kamplarında bomba eğitimi aldıkları ve büyük şehirlerde bombalı eylem hazırlığında oldukları bildirilen 2 terörist tutuklandı.

Diyarbakır Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve istihbarat birimlerince başlatılan operasyonlarda, terör örgütü PKK'nın Irak'ın Kuzeyindeki kamplarında bomba eğitimi alan ve büyük illerde bombalı eylem hazırlığında olan 2 teröristin yakalandığı belirtildi.

Açıklamada, yakalanan terör örgütü mensuplarının ev ve gösterdikleri yerlerde, 3 adet elektrikli infilak kapsülü, örgüt mensuplarının örgüte ait kamplarda çekilmiş fotoğraflarının ele geçirildiği bildirildi.

Terör örgütü mensuplarının Emniyet Müdürlüğü'ndeki sorgulamalarının ardından sevk edildikleri adli mercilerce tutuklandığı kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious