Tunceli'de 3 adet mayınlı tuzak bulundu

Tunceli'de 3 adet mayınlı tuzak bulundu.18506
  • Giriş : 28.03.2008 / 18:48:00
  • Güncelleme : 28.03.2008 / 18:38:46

PKK'lı militanların büyük eylem hazırlığı içinde oldukları bilgisinin alınması üzerine Tunceli merkeze bağlı Kutuderesi bölgesinde hava destekli operasyon başlatıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bölgede sayıları 30'u bulan terörist grubun eylem hazırlığı içersinde olduğu istihbaratını alan güvenlik güçleri sabah erken saatlerinde Kutudere bölgesine bağlı Çıralı, Bor, Vartinik ve Güleç kırsal alanlarında bulunan ormanlık ve derin vadilere indirme yaptı.

Jandarma özel harekat timleri ve komandoların katıldığı operasyonda, derin vadiler ve ormanlık alan güvenlik güçler tarafından arama yapıldı.

Terör örgütü üyelerinin kullanabileceği yerler gün boyu kobra helikopterler tarafından bombalanırken bölgeye çok sayıda asker sevkedildi.

Güvenlik güçleri tarafından operasyon bölgesinde yapılan aramalarda örgüt mensupları tarafından tuzaklanmış 3 patlayıcı düzeneği bulunarak imha edildi.

Konuya ilişkin Tunceli Valiliği tarafında yapılan açıklamada, güvenlik güçleri tarafından 2 gündür icra edilen operasyon kapsamında Tunceli merkeze bağlı Kutuderesi mevkiinde1'i uzaktan kumandalı ve C-4 yemlemeli, 2'si de 50 kg ağırlığında basma düzeneklikli 3 patlayıcının bulunarak imha edildiği belirtildi.

Valilik tarafından yapılan açıklamada ayrıca, halkın huzur ve güvenliği için operasyonlara aralıksız devam edildiği kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious