Tunceli'de bayram sevinci!

Tunceli'de bayram sevinci!.21845
  • Giriş : 22.12.2007 / 19:00:00
  • Güncelleme : 01.09.2016 / 03:38:53

Kurban Bayramı'nın bütünleştirici ruhu ve bereketi dört bir yanı sarıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


İmkanı olan hayırseverler ihtiyaç sahipleriyle buluşuyor, fakiri zengini herkes, birarada bayram geçiriyor. Tunceli'de bin 500 ailenin, Özel Erkam öğretim şirketi ve Öz Munzur Koleji'nin yardımlarıyla yüzü güldü. İşte bayramlarda kurulan ve her zaman devam etmesi arzulanan sevgi köprülerinden biri daha...

Bayramları bayram yapan manzaralardan biri de Tunceli'de yaşandı. Özel Erkam Öğretim Şirketi ve Öz Munzur Koleji Okul Aile Birliği, bin 500 yoksul aileyi evinde ziyaret etti ve kurban yardımları götürdü.

Mazgirt ilçesine bağlı Göktepe köyünde ziyaret edilen Demir ailesi, yetkilileri görünce çok sevindi. Şirket yöneticileri ve okul aile birliği yetkilileri, kendilerini evlerinde ağırlayan aileyle bir süre sohbet etti.

Anne Vezire Demir, herşeyden önce 16 yaşındaki lösemi hastası oğlunun sağlığına kavuşmasını istediğini söyledi. Başarılı bir öğrenci olan oğlunun bir an önce tedavi olması için yardım isteyen annenin çağrılarını Öz Munzur Koleji Okul Aile Birliği Başkanı Tülay Şahin dillendirdi.

Şirket yöneticilerine bayramda kendilerini yalnız bırakmadıkları için tekrar tekrar teşekkür eden aile bayram bir kenara, en çok oğulları Kadir için yardım istiyor.

Köydeki 1500 aileye et dağıtımının ardından kurban etlerinin 100 kilogramlık bir bölümü de yoksullara dağıtılmak üzere Tunceli Hacı Bektaş-ı Veli Kültürünü Yayma ve Yaygınlaştırma Derneği Cem Evi'ne verildi.

Bu bayram da zengin fakir, bütün insanlar birbirine adeta kenetlendi. Kurban etleri, ihtiyaç sahiplerine teslim edilince yardıma muhtaç ailelerin yüzleri güldü, bayramları bayram oldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious