Tunceli'de bir grup polisle çatıştı

  • Giriş : 14.03.2006 / 00:00:00

Tunceli'de faaliyet gösteren Dersim Temel Haklar Derneği'nde mahkeme kararıyla arama yapan polislerin dernek üyesi iki kişiyi gözaltına alması üzerine dernek civarında bekleyen bir grup polise taş ve sopalarla saldırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Edinilen bilgiye göre, bir kadının kızının eve gelmemesi üzerine Cumhuriyet Savcılığına yaptığı başvuru sonucu polisler Dersim Temel Haklar Derneği'nde arama yapmak istedi. Polisin arama yaptığı sırada dışarıda bekleyen grup; dernek üyesi iki kişinin gözaltına alınması üzerine polise taş ve sopalarla saldırdı. Polis göstericileri dağıtmak için gözyaşartıcı gaz kullandı.

Olaylar esnasında çok sayıda işyeri ve araçta hasar meydana gelirken, dağılan gruplar tekrar toplanarak polis panzerlerine saldırdı. Yaklaşık 3 saat süren olaylar Jandarmadan istenen takviye birlikler sayesinde önlendi.

Olaylar sırasında göstericilerin attığı taşlarla yaralanan bir kişi Tunceli Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınırken, olayla ilgisi olan çok sayıda gösterici de polis ve jandarma ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Olaylar üzerine işyeri sahipleri erken saatlerde işyerlerine kapatınca Tunceli'de hayat durdu.

Polis ve jandarma ekipleri olası bir olaya karşı devriye geziyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious