Tunceli'de bir terörist ele geçirildi

  • Giriş : 12.10.2006 / 00:00:00

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri'nde arazi taramalarına devam eden güvenlik güçleri, Tunceli'de 1 teröristi sağ ele geçirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, ele geçirilen malzemelerin imha edildiği ve terörist hakkında adli işleme başlanıldığı bildirildi.

Öte yandan terör örgütü PKK'nın bölgeye döşediği mayınlar ile bomba düzeneklerini güvenlik kuvvetleri bir bir imha etmeye devam ediyor.

Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde yapılan arazi arama tarama faaliyeti esnasında terör örgütü mensuplarınca taş yığını içerisine tuzaklanmış bir adet el bombası bulundu. El bombası uzman ekiplerce yerinde imha edilirken; herhangi bir can ve mal kaybı meydana gelmedi.

Mardin'in Dargeçit ilçesinde arazi arama tarama faaliyeti icra edilirken PKK'lı teröristlerce araziye döşenen 1 adet cep telefonu, 3 adet havan mermisi, 1 kilogram çivi ile 0.5 kilogram A-4 patlayıcıdan oluşan uzaktan komutalı patlayıcı düzeneği bulundu. Bulunan malzemeler uzman ekipler tarafından yerinde imha edildi. Olayda herhangi bir can ve mal kaybı meydana gelmedi.

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde yapılan arazi arama tarama faaliyeti esnasında ise PKK/KONGRA-GEL terör örgütü tarafından araziye döşenen bir adet A/P mayını bulundu. Bulunan malzemeler uzman ekipler tarafından yerinde imha edilirken; herhangi bir can ve mal kaybının meydana gelmediği bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious