Tunceli'de büyük operasyon devam ediyor

Tunceli'de büyük operasyon devam ediyor.14014
  • Giriş : 14.11.2008 / 17:40:00
  • Güncelleme : 14.11.2008 / 17:47:16

Operasyonların bütün hızıyla sürdüğü dağlık alanlarda güvenlik güçleri ile PKK arasında sıcak çatışmalar yaşanıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Tunceli'de PKK'ya karşı başlatılan sonbahar operasyonu giderek genişliyor. Tunceli jandarma bölge komutanlığı ile Tunceli 4. komando Tugay komutanlığından havalanan helikopterler çok sayıda Jandarma özel hareket timini Tunceli-Ovacık ve Pülümür Üçgenindeki Ahpanos, Pülümür, Kutuderesi vadileri ile Kırmızı dağ, Çambulak ve Mercan dağları bölgesine indirdi. Operasyonların bütün hızıyla sürdüğü dağlık alanlarda güvenlik güçleri ile PKK'lılar arasında zaman zaman sıcak çatışmalar yaşanıyor.

AMAÇ 300 PKK'LININ ETKİSİZ HALE GETİRİLMESİ

Tunceli Bölgesinde Sayıları 300 civarında olan PKK'lıların etkisiz hale getirilmesi amacıyla başlatılan geniş çaplı operasyonlar sürüyor. İki gün önce PKK'nın 20 kişilik Karadeniz grubunun kış üslenmesi için Tunceli bölgesine geldiği ve Munzur ile Mercan dağları bölgesinde bulunduğu istihbaratının alınması ile birlikte bu bölgelerde yoğunlaşan operasyonlara çok sayıda skorski helikopter ile kobra helikopteri de katılıyor. PKK'lıların kış üslenmesi yapacağı bölgeler arasında bulunan Aliboğazı, Kutuderesi, Ahpanos, Dokuzkaya ile Pülümür vadilerine skorsky helikopterleri ile sürekli jandarma özel harekat timleri indirilirken, kobra helikopterleri de alanı bombalıyor. Güvenlik güçleri PKK'nın kış üslenmesi yapacağı bölgelerde yer altında sakladığı tonlarca gıda maddesini bularak imha etmeyi ve PKK'lıları da etkisiz hale getirmeyi planlıyor.

Bu ararada Hozat-Ovacık ve Hozat Çemişgezek ilçeleri arasındaki dağlık ve ormanlık alanlarda da dün sabah saatlerinde başlatılan ve binlerce askerin katıldığı operasyonlarda aralıksız devam ediyor. Özellikle Hozat ile Çemişkezek ilçeleri arasındaki Aliboğazı vadisinde yoğunlaşan operasyonlarda güvenlik güçleri ile PKK'lılar arasında zaman zaman sıcak çatışmalar yaşanıyor, yoğun operasyonlar yüzünden PKK'lıların derin vadilerde saklanmaya çalıştıkları kaydediliyor.

KANALDHABER

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*