Tunceli'de Nevruz Bayramı coşkusu

Tunceli'de Nevruz Bayramı coşkusu.12532
  • Giriş : 21.03.2008 / 14:16:00

Tunceli Valiliği tarafından düzenlenen resmi Nevruz Bayramı kutlamaları, vatandaşların katılımıyla coşkulu şekilde geçti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Tunceli Valiliği tarafından Cumhuriyet Caddesi'nde düzenlenen Nevruz kutlamalarına Tunceli Valisi Mustafa Yaman, Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Taşkale, Cumhuriyet Başsavcısı Zekeriya Bayazıt, Jandarma Alay Komutanı Kurmay Kıdemli Albay Ali Özkara, kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Tunceli Valisi Mustafa Yaman, Cumhuriyet Başsavcısı Zekeriya Bayazıt ve Alay Komutanı Kurmay Kıdemli Albay Ali Özkara'nın Nevruz ateşini yakmasıyla başlayan kutlamalarda günün anlam ve önemine ilişkin konuşmalar yapıldı.

Halk oyunları ekipleri ve Tunceli'nin meşhur Varvara grubunun gösterisinin yanı sıra bir de Nevruz çekilişi gerçekleştirildi.

Tunceli Valiliği, Jandarma Bölge Komutanlığı, Sanayi Ticaret Odası ve Esnaf ve Sanatkarlar Odası'nın sponsorluk yaptığı Nevruz çekilişinde vatandaşlara cumhuriyet altını, beyaz eşya gibi ödüller dağıtıldı.

Kutlamalar kapsamında ayrıca düzenlenen Nevruz konulu yarışmalarda dereceye girenlere çeşitli ödüller verildi.

Vatandaşlara ikramın da yapıldığı Nevruz kutlamaları kapsamında İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nde Nevruz konulu bir de panel düzenlenecek.

Öte yandan Tunceli Emek ve Demokrasi Platformu tarafından da yarın Kışla Meydanı'nda Nevruz kutlaması gerçekleştirilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious