Tunceli'de operasyon: 2 tutuklama

  • Giriş : 13.10.2006 / 00:00:00

Tunceli'de gerçekleştirilen operasyonda, PKK'ya götürülmek üzere hazırlanmış yiyecekler arasında silah parçaları ve örgütsel dokümanlar ele geçirilirken, olayla ilgili 2 kişi tutuklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Tunceli Valiliği'nden alınan bilgiye göre; Emniyet İl Müdürlüğü'nün yürüttüğü "Balyoz Operasyonu" kapsamında, 2 gün önce Pülümür İlçesi merkezinde yakalanan Z.Ç. ile birlikte, dağa götürülmek üzere hazırlanmış baklava ve dolma içerisine gizlenmiş silah parçaları, PKK militanlarının resimleri ve örgütsel dokümanlar ele geçirildi.

Şahsın yapılan sorguları sonucunda, malzemelerin Diyarbakır'dan R.E. tarafından gönderildiği bilgisine ulaşıldı. Tunceli Emniyet Müdürlüğü ve Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü TEM ekiplerince yapılan operasyonla yurt dışına kaçmak üzere olan R.E., hava alanında yakalanarak Tunceli'ye getirildi. Tunceli'de yapılan sorgusunun ardından Merkez Sağlık Ocağı'nda yapılan muayene sonrası Pülümür Cumhuriyet Savcılığı'na sevk edilen Z.Ç. ve R.E., tutuklanarak Tunceli Ceza ve Tutukevi'ne konuldu.

Şahıslarla birlikte, güvenlik güçlerine yönelik saldırı amacıyla yiyecek maddeleri içine gizlenmiş silah parçaları, örgütsel dokümanlar, saatli bomba yapımında kullanılmak üzere hazırlanmış saat ve kablolar, uyuşturucu niteliği bulunan ilaçlarla 11 Temmuz 2006 tarihinde Tunceli-Erzincan Karayolu'nda Er Coşkun Kırandi'nin kaçırılması olayında bir polis memuruna ait gasp edilen silahın parçaları ele geçirildi.Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious