Tunceli'de PKK ile çatışma sürüyor

Tunceli'de PKK ile çatışma sürüyor.10334
  • Giriş : 20.09.2008 / 20:16:00

Tunceli'de askerleri taşıyan araca PKK'lılar tarafından saldırı gerçekleştirildi. Karakola da saldıran teröristlerle güvenlik güçleri arasında çatışma devam ediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Tunceli'nin Pülümür ilçesinde, askerleri taşıyan sivil araca PKK'lılar tarafından mayınlı saldırı gerçekleştirildi. Olayda can kaybının yaşanmadığı bildirildi. Saldırının ardından Mutu jandarma karakoluna saldıran teröristlerle girilen çatışmanın da devam ettiği bildirildi.

Tunceli'nin Pülümür ilçesinde yola döşenen mayın askerleri taşıyan sivil bir münübüsün geçişi sırasında patlatıldı. Olayda can kaybının yaşanmadığı bildirildi. Mayınlı saldırının ardından PKK'lıların Tunceli-Erzincan il sınırında bulunan Mutu Jandarma karakoluna da uzun namlulu silahlarla saldırdığı öğrenildi.

Güvenlik güçlerinin PKK'lılarla girdiği çatışmanın halen devam ettiği bildirildi. Her iki saldırıda da can kaybının olmadığı belirtildi.
Öte yandan bölgede başlatılan operasyonlar sırasında, Tunceli-Erzincan karayoluna döşenmiş tahrip gücü iki adet bombanın bulunduğu öğrenildi. Bombalardan birinin olay yerinde imha edildiği bildirilerken, diğer bombanın da imhası için çalışmaların halen sürdüğü bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*