Tunceli'de PKK tuzağı 3 askerimizin daha canını aldı

  • Giriş : 01.07.2007 / 08:03:00
  • Güncelleme : 01.07.2007 / 08:11:51

PKK'lı teröristlerin Tunceli'de döşedikleri bombayı patlatması sonucu 3 güvenlik görevlisi şehit oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Tunceli- Pülümür İlçesi bağlantılı Erzincan karayolunu dün gece kesip, propaganda yapan PKK'lı teröristlere yönelik başlatılan büyük operasyon tüm hızıyla sürüyor.

UZAKTAN KUMANDA
Tunceli-Erzincan karayolu üzerine operasyonların sürdüğü sırada PKK'lı teröristler, karayoluna döşedikleri uzaktan kumandalı mayını yaya olarak görev yapan askerlerin geçişi sırasında uzaktan kumandayla patlattı. Patlamada, astsubay Atilla Şener ile uzman çavuşlar İsmail Dursun ve Ümit Eker şehit oldu. Sürdürülen operasyonlar, 3 güvenlik görevlinin şehit olmasının ardından yoğunlaştırıldı. Bölgeye helikopterlerle Jandarma Özel Harekat tikleri indirildi, Kobra tipi helikopterler, teröristlerin saklandıkları dağlık ve ormanlık alanlara bomba yağdırdı.

ÇATIŞMA SÜRÜYOR
Bu arada önceki geceden beri kapalı olan Tunceli- Erzincan karayolu, operasyon nedeniyle açılmadı. Bölgede süren operasyonlar sırasında teröristlerle sıcak temasların sağlandığı ve yer yer çatışmaların sürdüğü bildirildi. Şehitlerin cenazeleri askeri halikopterle Elazığ Askeri Hastanesi'ne götürüldü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious