Tunceli'de sadece kadınların çalışacağı fırın açıldı

Tunceli'de sadece kadınların çalışacağı fırın açıldı.8125
  • Giriş : 12.08.2007 / 13:31:00
  • Güncelleme : 27.03.2010 / 12:34:26

Tunceli’de yurtdışında yaşayan işadamlarının desteğiyle kurulan ve sadece kadınların çalışacağı fırın törenle açıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Tunceli Belediye Başkanı Songül Erol Abdil, Türkiye'de bir ilke imza attıklarını belirterek, fırında 15- 20 kadının çalışacağını ve bir ay içinde üretime geçileceğini söyledi.

Tunceli'de bu yıl 7'incisi düzenlenen Munzur Kültür ve Doğa Festivali kapsamında, sadece kadınların çalışacağı fırının da açılışı yapıldı. Almanya'da bulunan 'Dersim'i Yeniden İnşa Cemiyeti'nin maddi desteğiyle kurulan ve 540 bin YTL'ye malolan fırının açılışını DTP'li Belediye Başkanı Songül Erol Abdil kadınlarla birlikte yaptı. Belediyecilik anlayışlarında insanların hayatlarını kolaylaştırmayı, çok yönlü projeleri hayata geçirmeyi amaçladıklarını söyleyen başkan Abdil, bu kapsamda 'Gökkuşağı Ekmek Fabrikası' projesini gerçekleştirdiklerini belirtti.

Türkiye'de bir ilke imza attıklarını için sevinçli olduklarını kaydeden Tunceli Belediye Başkanı Songül Erol Abdil, fırında 15- 20 kadının çalışacağını ve bir ay içinde üretime geçeceklerini söyledi. Abdil, “Amacımız Tuncelili kadınlara iş imkanı sunmak, hem de kadının toplum içindeki etkinliğini arttırmaktır. Kadınlarımız bir ilki gerçekleştirirken, iş sahibi olacaklar. Ekmeğimizi kadınlar üretecek, ucuz ve kaliteli ekmek satacağız. Tunceli halkının da kadının ürettiği ekmeğe ilgi göstereceğine inanıyorum” dedi. Açılışı yapılan fırında incelemelerde bulunan Abdil, bazı eksiklerin giderilmesi için çalışmaların sürdüğünü belirtti.

HÜRRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious