Tunceli'de silah sesleri susmuyor

Tunceli'de silah sesleri susmuyor.11773
  • Giriş : 24.10.2008 / 22:19:00
  • Güncelleme : 05.09.2016 / 18:17:09

Başbakan Erdoğan'ın yarın ziyaret edeceği Tunceli'de silah sesleri susmuyor. Gece görüş özellikli halikopterlerden açılan ateşler böyle görüntülendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Tunceli Valisi Mustafa Yaman, polis noktasına taciz ateşi açtıktan sonra kaçan teröristlerin yakalanması için başlatılan operasyonun hava destekli olarak sürdüğünü söyledi.

Mustafa Yaman, AA muhabirine yaptığı açıklamada, merkez Esentepe mahallesindeki Tunceli Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şubesi'ndeki polislerin görev yaptığı kontrol noktasına, teröristlerce çok uzun mesafeden taciz ateşi açıldığını hatırlattı.

Polisler tarafından teröristlere hemen karşılık verildiğini ifade eden Yaman, ''Yaşanan olayda herhangi bir güvenlik görevlimiz yaralanmamıştır'' dedi.

kullan

Özel harekat polislerinin karşılık vermesinin ardından teröristlerin kaçtığını belirten Yaman, şunları kaydetti:

''Saldırının ardından kaçan teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için hava destekli operasyon devam ediyor. Kaçan teröristler arasında yaralıların olduğu bize gelen bilgiler arasında. Ancak detaylı açıklamayı operasyonun tamamlanmasının ardından bölgede yapılacak arama tarama çalışmalarından sonra yapabiliriz.''

Tunceli kent merkezi ve çevresinde halen silah sesleri duyulurken, ormanlık alana kaçmak isteyen teröristler, önden ve arkadan kıstırıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*