Tunceli'de terör örgütüne karşı operasyonlara devam

Tunceli'de terör örgütüne karşı operasyonlara devam.14436
  • Giriş : 27.03.2008 / 17:32:00

Tunceli'de terör örgütüne karşı başlatılan bahar operasyonları devam ediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Tunceli'de 2 günden beri Hozat-Ovacık ve Çemişgezek üçgeninde yoğunlaştırılan operasyon bölgesine çok sayıda özel eğitimli birlik havadan ve karadan sevkedildi.

Hava yoğunluklu sürdürülen operasyonlarda Tunceli Alay Komutanlığı'ndan kalkan 2 kobra helikopter derin vadileri gün boyunca bombaladı.

Operasyonlar daha çok Tunceli merkeze bağlı Kutuderesi, Geyiksuyu Bali Deresi Kırmızıdağ bölgeleri, Nazimiye İlçesi Dokuzkaya ile dağlık alanları, Tunceli-Bingöl sınırında bulunan Kızılmescit kırsal alanı, Ovacık İlçesi Buzlutepe, Şahverdi Ahpanos Vadisi, Hozat İlçesi Karaoğlan Bölgesi, Kavuktepe bölgeleri Hozat-Ovacık-Çemişgezek üçgeninde yer alan Aliboğazı bölgelerinde yoğun bir şekilde devam ediyor.

Bahar mevsimin gelmesiyle birlikte sığınaklarını terk ederek, şehir merkezleri ve karakolları yönelik eylem hazırlığı içerisine giren terör örgütü, Irak'ın kuzeyindeki üst düzey yöneticilerden eylem yapmaları için talimat alıyor.

Karların da erimesiyle birlikte sığınaklarını terk ederek sürekli yer değiştirme çabasına giren terör örgütü, eylem planları yapmak için diyer gruplarla bir araya gelmeye çalışıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious