Tunceli'de teröristler yol kesti (2)

  • Giriş : 06.06.2006 / 00:00:00

Tunceli - Hozat Karayolu'nda yol kesen teröristlerin Köy Hizmetleri'ne ait bir TIR'ı şoförü ile birlikte gasp ettikleri, şoförün daha sonra serbest bırakıldığı, TIR'ın ise terk edilmiş olarak bulunduğu açıklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Tunceli Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada şunlar kaydedildi; "Saat 20:00 sıralarında Tunceli - Hozat Karayolu'nun 22. kilometresindeki Akoluk Mahallesi mevkiinde 10-15 kişi oldukları bildirilen PKK terör örgütü mensuplarınca yol kesilmiştir. Bu arada yoldan geçen 4-5 araç durdurularak araçlarda bulunan şoför ve yolculara örgüt propagandası yapılmış, Tunceli Köy Hizmetleri'ne ait bir taşıyıcı TIR'a da el konulmuştur. Diğer araç ve sürücüler ise saat 20:30 sıralarında serbest bırakılmıştır. Olayın haber alınmasına müteakip bölgede güvenlik güçlerimizce operasyonel faaliyetler başlamıştır."

Olayın ardından teröristlerce şoförü ile birlikte gasp edilen TIR'ın şoförünün bir süre sonra serbest bırakıldığı, TIR'ın ise olay yerine yakın bir bölgede terk edilmiş olarak bulunduğu bildirildi.

TIR'ın sürücüsü ifadesi alınmak üzere jandarma karakoluna götürülürken, güvenlik güçleri tarafından bulunan TIR'ın şehir merkezine getirildiği, bölgede operasyonların sürdüğü öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious