Tuncer Kılınç serbest bırakıldı

Tuncer Kılınç serbest bırakıldı.14556
  • Giriş : 11.01.2009 / 11:20:00

Ergenekon operasyonu kapsamında ifadeleri alınan 14 kişiden 7'sı serbest bırakıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Önemli isimlerden Şahin mahkemeye sevk edilirken Kılınç ve Çınar serbest bırakıldı.

EMNİYET AMİRİ SERBEST

Emniyet Amiri Mehmet Engin Erkılıçoğlu'da savcılıktan serbest bırakıldı.

4 KİŞİ DAHA SERBEST

Barış Dalan Özkan Bektaş İlhami Ümit Handan, Coşkun Umur serbest bırakıldı.

KILINÇ VE ÇINAR SERBEST BIRAKILDI

Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alınan ve savcının adli kontrol talebiyle serbest bırakılmasını istediği eski MGK Genel Sekreteri Tuncer Kılınç ile emekli Kurmay Albay İlyas Çınar'ın adli kontrolüne gerek görülmedi.

Savcının adli kontrol istemini değerlendiren İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, Kılınç ve Çınar'ın adli kontrol olmadan serbset bırakılmasına karar verdi.

Nöbetçi mahkeme eski MGK Genel Sekreteri emekli Orgeneral Tuncer Kılınç ve emekli Kurmay Albay İlyas Çınar'ı adli kontrolsüz serbest bıraktı.

Serbest bırakılan emekli orgeneral Tuncer Kılınç ve emekli Albay İlyas Çınar Adliye'den ayrıldı.

ADLİ KONTROL İSTENMİŞTİ

Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alınan eski MGK Genel Sekreteri emekli Orgeneral Tuncer Kılınç ve emekli Kurmay Albay İlyas Çınar savcılık sorgusunun ardından adli kontrollü serbestlik yasasının uygulanması istemiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildiler.

Bu karar göre tutuksuz yargılanacak olan Kılınç ve Çınar, belli aralıklarla emniyete giderek imza verecek ve yurtdışına çıkması yasak olacak.

ŞAHİN'İN DE ARALARINDA BULUNDUĞU 6 ZANLI MAHKEMEYE SEVK EDİLDİ

''Ergenekon'' soruşturması kapsamında adliyeye sevk edilenlerden, eski Özel Harekat Dairesi Başkan Vekili İbrahim Şahin'in de aralarında bulunduğu 6 kişi, tutuklanmaları istemiyle mahkemeye gönderildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden sorguları tamamlanarak Beşiktaş'ta bulunan İstanbul Adliyesi'ne gönderilen İbrahim Şahin, Fatma Cengiz, Yaşar Oğuz Şahin, Oğuzhan Sarıoğlu, Fahri Kepek, Hüdai Ünlüer savcılıktaki sorgulamalarının ardından tutuklanmaları istemiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*