Tünel açıldı, işler kapandı

  • Giriş : 11.02.2007 / 00:00:00

Bolu dağı Tünelinin İstanbul-Ankara yönüne ulaşıma açılmasıyla birlikte Bolu Dağındaki esnaf iş yerlerini kapatmaya başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bolu Dağı'nda bulunan ve en büyük tesislerden bir tanesi olan Ulusoy Bolu Dağı Tesisleri 15 Şubat 2007 tarihinde kapanacağı bildirildi.

Tesisin kapanmasıyla ilgili bilgi veren Ulusoy Bolu Dağı Tesisleri Genel Müdürü Reşat Demirel, tesisin 1989 yılında hizmete açıldığını ve 17 yıldır Bolu Dağı'nda hizmet verdiğini ifade ederek, ''Bolu Dağı Tünelinin hizmete açılmasıyla birlikte müşteri sayımızda yüzde doksan oranında bir azalma oldu. Ulusoy firmasını kullanan yolcuların da büyük bir bölümünün otobüslerin Bolu Dağı Tünelinden geçmesini istemeleri üzerine tesisin kapatılmasına karar verildi. Ulusoy Bolu Dağı Tesisi 15 Şubat 2007 tarihinde kapanacak. Tesisin yan tarafında bulunan petrol istasyonu hizmet vermeye devam edecek'' dedi.

Demirel, tesiste 60 personelin çalıştığını kaydederek, ''Tesisimizde Bolu ve Düzce'nin köylerinden gelen 60 kişi çalışmakta. Tesis kapandıktan sonra çalışanlar işsiz kalacak. Kapatacağımız tesis ya kiralanacak ya da turizm işletme yeri olarak kullanılacak'' diye konuştu.

Ulusoy Bolu Dağı Tesisini kullanan vatandaşlar ise Bolu Dağı Tünelinin açılmasıyla birlikte Bolu Dağı'nda bulunan esnafın iş yerlerini kapattıklarını kaydederek, ''Açılan tünel yolu ne kadar kısaltmış olsa da bu kadar insanın işsiz kalmasına değer miydi? Bu insanlar ne olacak. Bu kadar tesisin akıbeti ne olacak. Biz Bolu Dağı'nı kullanmaya devam ediyoruz'' dedi.

Ulusoy Bolu Dağı Tesislerinde çalışan personel ise tesisin kapanmasıyla birlikte işsiz kalacaklarını ve ne yapacaklarını bilmediklerini söylediler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious