Tünelde feci kaza: 2 ölü

  • Giriş : 20.12.2006 / 00:00:00

Trabzon'da meydana gelen trafik kazasında iki kişi hayatını kaybetti. Muğla'dan Trabzon Limanı'na yük getiren kamyon, varış yerine 500 metre mesafede kaza yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Edinilen bilgiye göre, Muğla Fethiye'den yüklediği sebze ve meyveyi Trabzon Limanı'na götürmekte olan Mesut Kaynar yönetimindeki 48 H 8800 kamyon, Karadeniz Sahil Yolu çalışmalarıyla birlikte açılan yeni tünelin girişine çarptı.

Dikkatsizlik ve tedbirsizlik sonucu meydana gelen kazada, şoför Mesut Kaynar ile araç içerisinde bulunan Ali Abalı olay yerinde hayatını kaybetti. Kamyonun tünele süratli girmesi ve çarpmanın da şiddetli olması nedeniyle şahısların tanınmayacak hale geldiği belirtildi.

Kaza nedeniyle kamyondaki tüm meyve ve sebzeler tünelin içine yayıldı. Tünel içerisinde meydana gelen kaza nedeniyle Giresun'dan Rize istikametindeki tünel uzun süre ulaşıma kapatıldı. Ulaşım şehiriçi yolundan sağlandı. İtfaiye ekipleri herhangi yangın ihtimaline karşılık kaza yerine gelirken, belediyeye ait çalışanlarda tünelde temizlik çalışmalarına başladı. Tünel, ancak sabaha doğru ulaşıma açılabildi. Kaza sonrası kamyonun üzerinden fırlayan kasalarda karşı şeridden seyir halinde olan bir araca çarptı. Araçta maddi hasar meydana geldi.

KAZAYI VARIŞ YERİNE 500 METRE KALA YAPTI

Kaza sonrası olayla ilgili ilginç ayrıntılarda ortaya çıktı. Araç içerisinde bulunan Mesut Kaynar ve Ali Abalı, Muğla'nın Fethiye ilçesinden yükledikleri sebze ve meyveleri Trabzon Limanı'na getiriyorlardı. Kazaya dikkatsizlik neden olduğu belirtilirken, kamyon yükünü 500 metre ilerde bulunan Trabzon Limanı'nda boşaltacaktı. Yani, Kaynar ve Abalı varış yerlerine 500 metre kala, meydana gelen kazada hayatlarını kaybettiler. Öte yandan aracın arkasındaki 'Yaşamların tekrarı yok' yazısı ise dikkat çekti.

Muğla'dan birlikte yola çıkan ve Samsun'un Çarşamba ilçesinde verdikleri mola yerinde birlikte yemek yiyen ölenlerin şoför arkadaşı Dağızcan Erdoğan ise kaza yerine geldiğinde şok içerisindeydi. Erdoğan, "Biz Ordu Perşembe'de yol kenarına çekerek az dinlendik. Mesut onlar devam edeceğiz dediler. Şimdi ise kaza yaptıklarını görüyorum. Şok içerindeyim." dedi.

Kazayla ilgili soruşturma sürüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious