Tüpgaz satışı yapan işyerinde yangın

Tüpgaz satışı yapan işyerinde yangın.7203
  • Giriş : 16.04.2008 / 12:25:00
  • Güncelleme : 16.04.2008 / 12:28:17

Adana'da, tüpgaz satışı yapan bir işyerinde çıkan yangında yaralanan ve yakınları tarafından bir tıp merkezine kaldırılan 1'i çocuk 2 yaralı, masrafları yatırılmadığı iddiasıyla tam teşekküllü bir hastaneye sevkedilmek istenmedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Gülpınar mahallesi 67. sokaktaki Mahmut Yıldırım'a ait tüpgaz satışı yapan işyerinde, bilinmeyen bir nedenle patlama meydana geldi. Patlama sonucu çıkan yangında, işyerinde bulunan ve yakınlarına yardıma gelen ilköğretim öğrencisi İbrahim Yıldırım (8) ile Ahmet Gökoğlu (19) yanarak yaralandı.

Yangın, olay yerine gelen Adana Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri tarafından kontrol altına alınırken, 2 yaralı ise yakınları tarafından Özel Hacettepe Cerrahi Tıp Merkezi'ne kaldırıldı.

Burada yapılan ilk müdahalenin ardından yakınları, yaralıların tam teşekküllü bir hastaneye sevkedilmelerini istedi. Yaralı İbrahim Yıldırım'ın babası Mehmet Yıldırım, masraf olarak kendilerinden 230 YTL istendiğini ve bu nedenle tıp merkezinin sevk işlemini yapmak istemediğini öne sürdü.

Yaklaşık 1 saat süreyle gözlem odasında tutulan yaralılar, daha sonra tıp merkezine ait ambulansla Adana Numune Hastanesine sevkedildiler. Adana Numune Hastanesi'nde yapılan muayenelerinde yaralıların, vücutlarının değişik yerlerinde üçüncü derece yanık izlerinin bulunduğu belirlendi.

Yaralılar, hastanede tedavi altına alındı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious