Tüpü, parmağıyla yakıyor

Tüpü, parmağıyla yakıyor.11399
  • Giriş : 01.02.2008 / 11:27:00
  • Güncelleme : 01.09.2016 / 14:40:59

Vücudundaki elektrik yükünün etkisiyle piknik tüpünü parmağıyla yakıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Zonguldak’ta taksi şoförü 40 yaşındaki Recep Yavuz, vücudundaki elektrik yükünün etkisiyle piknik tüpünü parmağıyla yakıyor.

Para alıp verirken müşterilerini elektrik çarptığını söyleyen Recep Yavuz, duraktaki arkadaşlarının da kendisiyle tokalaşmaktan çekindiğini belirtti.

SSK Taksi Durağı’nda çalışan Recep Yavuz’a temas edenleri elektrik çarpıyor. Vücudundaki fazla elektriği 8 yıl önce fark ettiğini belirten Recep Yavuz, taksi durağında bulunan piknik tüpüne parmağını değdirir değdirmez tüp yanmaya başlıyor. Recep Yavuz’un kullandığı taksiye binenler ise para verip üzerini alırken elektrik çarpması üzerine neye uğradıklarını şaşırıyorlar. Mesai arkadaşları ise Recep Yavuz’a ‘Çakmak Recep’ diye hitap ediyor.

İKİ KARDEŞİ DE ELEKTRİK YÜKLÜ

Kendisi gibi iki kardeşinde de fazla elektrik olduğunu ve tüpü parmağıyla yakabildiklerini anlatan Yavuz, “Nasıl olduğunu ben de anlamıyorum. Üzerimde elektriklenme oluyor. Mesela para üstü verirken müşteriyi çarpıyor. Duraktaki arkadaşlara dokununca onları da çarpıyor. Kimse benimle tokalaşmak istemiyor'' dedi.

Bu durumun kendisinde sağlık açısından bir sorun oluşturmadığını kaydeden Recep Yavuz, “O yüzden doktora gitmedim. Sadece müşteriye para üstü verirken elektrik çarpıyor. Onun dışında herhangi bir şey yok. Ayrıca evdeyken de pek olmuyor ama durakta oluyor'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious