Turan Çömez caddesinin adı değişti

Turan Çömez caddesinin adı değişti.7570
  • Giriş : 09.01.2009 / 15:23:00

Balıkesir'in Manyas ilçesinde, Ergenekon soruşturması kapsamında aranan eski Balıkesir milletvekili Turhan Çömez'in adını taşıyan caddenin ismi değiştirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Manyas'ta TOKİ konutlarının bulunduğu Atatürk Mahallesi'ndeki bir caddeye, geçtiğimiz haftalarda belediye meclisinin aldığı kararla Turhan Çömez'in ismi verilmişti. Çömez'in TOKİ konutlarının Manyas'a kazandırılmasında pay sahibi olduğu gerekçesiyle caddeye verilen ismi, henüz tabelası dahi asılamadan geri alındı.

Manyas Belediye Başkan Vekili Abidin Keçeci, geçtiğimiz haftalarda meclis üyelerinden gelen talep doğrultusunda caddeye Turhan Çömez'in ismini verdiklerini ancak ocak ayı meclis toplantısında yine meclis üyelerinden gelen istek üzerine caddenin isminin değiştirildiğini söyledi.

Belediye olarak kendilerine Turhan Çömez Caddesi ismi dolayısıyla kimseden bir baskı ya da eleştiri gelmediğini belirten Başkan Vekili Keçeci, "TOKİ konutlarının bulunduğu mahalle daha önce Kızık köyü sınırları içindeydi. Yaklaşık ay önce bu alan belediye sınırlarımıza dahil edilince caddelere isim verme durumu ortaya çıktı. Meclis üyelerinden gelen talep doğrultusunda böyle bir karar alındı. Ancak daha sonraki toplantıda yine meclis üyelerimizin talepleriyle isim değiştirildi ve Kızık Caddesi adı tercih edildi. Turhan Çömez'in bu konutların yapılması sırasında katkıları oldu. İnşaat aşamasında gelip dolaşırdı, bilgi alırdı. Bu yüzden ismi verilmişti. Zaten henüz tabelası bile asılmamıştı" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*