Türban, Bakanlar Kurulu'nun gündeminde yoktu

Türban, Bakanlar Kurulu'nun gündeminde yoktu.10447
  • Giriş : 29.01.2008 / 00:23:00
  • Güncelleme : 29.01.2008 / 00:19:45

Hükümet Sözcüsü Bakan Şahin, türban sorununun Bakanlar Kurulu'nun gündeminde olmadığını belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Adalet Bakanı ve Hükümet Sözcüsü Mehmet Ali Şahin, türbanın bakanlar Kurulu'nun gündeminde olmadığını ve bu konuyla ilgili kurula herhangi bir bilgi verilmediği söyledi.

Bakanlar Kurulu toplantısının ardından basının karşısına geçen Adalet Bakanı ve Hükümet Sözcüsü Şahin, gazetecilerin, "Türban yasası Bakanlar Kurulu'nda ele alındı mı? sorusu üzerine, "Konu Bakanlar Kurulu'nun gündeminde yoktu ve bilgi de verilmedi. Bu konuda Anayasa Değişikliği çalışması yapılıyor. Değişiklikleri partilerin yetkili organları yapar. Partimizin yetkilileri görüşmelere devam ediyor. En son gelinen noktayı partinin yetkili isimleri açıklar. " diye cevap verdi.

Başbakan'ın kapsamlı bir çalışması oldu mu? sorusu üzerine Şahin, "Kurulda bu konuyla ilgi hiçbir şey görüşülmedi. Toplantı bitiminde Cemil Çiçek, Başbakan Erdoğan ile görüşmeye çıktı" ifadesini kullandı. Şahin, 301. madde ile ilgili olarak ta, konunun parti gurubunun yetkisi dahilinde olduğunu gerekli çalışmanın yapılıp Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne verileceğini belirtti. Kamuoyunun gündemindeki Ergenekon operasyonu hakkında da Şahin, "Yargıya intikal etmiş konu hakkında konuşmak doğru olmaz. Türkiye Cumhuriyet Hükümeti her türlü kanunsuzlukla mücadelede kararlıdır. Organize suç örgütlerinin ucu nereye kadar giderse gitsin sonuna kadar gidilecektir. Bağımsız yargı organları kanuna aykırı alanlarla ilgili üzerine düşeni yapacaktır ve yapıyor. Son yaşanan olaylar iyi bir ders olmuştur." dedi.

Şahin ayrıca toplantıda Radyo Televizyon yasası, AB katılım süreci ve belediyeler kanunu üzerinde yapılacak değişiklikler konusunun ele alındığını sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious