'Türban protestosu' yumruklu kavgaya dönüştü

'Türban protestosu' yumruklu kavgaya dönüştü.13216
  • Giriş : 31.01.2008 / 23:41:00
  • Güncelleme : 01.09.2016 / 14:38:51

Türban yasağıyla ilgili düzenlemeleri protesto eden bir grup ile bir vatandaş arasında kavga çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Türban karşıtlarına tepki gösteren vatandaş, uzaklaşınca gerginilik sona erdi.

AK Parti ve MHP'nin türban çalışmalarını protesto etmek isteyen Halkın Kurtuluş Partisi üyeleri, Konak Meydanı'ndaki Saat Kulesi önünde toplandı. 'Türban özgürlük değil, köleliktir', 'Katil ABD, Ortadoğu'dan defol' sloganları atan grup açtıkları 'Şeriat Ortaçağdır', 'Şeriata karşı, ya birleşmek ya ölüm' , 'Laiklik yoksa bilim, demokrasi, özgürlük yoktur' bez afişi ve dövizleri taşıyan partililer, Metro istasyonu girişine geldi.

Partinin İl Başkanı Tacettin Çolak'ın basın açıklaması yapmaya hazırlandığı sırada, grubun yanına yaklaşan türbanlı bir kadın partililere müdahale ederek türbanı protesto etmelerine kızdı. Türbanlı kadının müdahalesine de partililer tepki verdi. Kadın kısa süre sonra buradan ayrıldı. Ancak bir süre sonra açıklama yapılırken, bu kez de bir erkek Halkın Kurtuluşu Partisi üyelerine laf attı.

Tartışma bir anda tekme ve yumruklu kavgaya dönüştü. Arbedeyi araya giren çevredekilerce önlenmeye çalışıldı. Laf atan kişinin kaçmasının ardından bölgeye gelen sivil polisler önlem aldı. Türban kavgasının ardından basın açıklaması yapan Halkın Kurtuluş Partisi İl Başkanı Tacettin Çolak, Abdullah Gül'ün, ABD'nin isteğiyle Cumhurbaşkanı seçildiğini ileri sürdü, "Genelkurmay Başkanı Büyükanıt ve kurmay heyeti, Mustafa Kemal'e de onun devrimlerine de laikliğe de Ordu gençliğine de ihanet ederek, Tayyipgillerle Boğaziçi'nde anlaştı. Tabii ABD öyle istediği için'' dedi. Gösteri polis ekiplerinin geniş güvenlik önlemleri altında sona erdi.

HABER24

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious