Türbanlı anne çocuğunun mutlu gününde yıkıldı

Türbanlı anne çocuğunun mutlu gününde yıkıldı.11657
  • Giriş : 18.07.2008 / 00:15:00
  • Güncelleme : 17.07.2008 / 23:29:24

Öğrenciler için düzenlenen ödül törenine, başörtülü bir öğrenci velisinin tepkisi damga vurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Antalya Milli Müdürlüğü'nün ÖSS ve OKS'de dereceye giren öğrenciler için düzenlediği ödül töreninde kürsüye çıkan bir öğrenci velisi, ÖSS'de dereceye giren kızının başörtülü olduğu için törene çağrılmadığını iddia ederek, “Deniz şortlu kızlar ödül alıyor, ama benim kızım dışlanıyor. Bu nasıl adalet” diye bağırdı.

Antalya Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ÖSS ve OKS'de ilk 500'e giren öğrenciler için düzenlediği ödül törenine, başörtülü bir öğrenci velisinin tepkisi damgasını vurdu. ÖSS Sözel 2 puan türünde Türkiye 50'ncisi olan Zehra Öztürk'ün velisi olduğunu söyleyen Melek Öztürk kürsüye çıkarak, kızının başörtülü olduğu için törene çağrılmadığını söyledi. Milli Eğitim İl Müdürü Osman Nuri Gülay'a, “Bu nasıl adalet? Deniz şortlu kızlar ödül alıyor, ama benim kızım kapıda bekliyor” diye bağıran Melek Öztürk, görevliler tarafından kürsüden indirildi.

Bu sırada annesinin yanına koşarak gelen Zehra Öztürk, “Anne ne yaptığını sanıyorsun? Beni arkadaşlarımın yanında utandırıyorsun” diyerek annesine tepki gösterdi. Annesinin kolundan çekerek binadan çıkarmaya çalışan Zehra Öztürk, amacına ulaşamayınca koşarak Milli Eğitim binasını terk etti. Öğretmenler ve velilerle tartışan anne Öztürk ise bir süre sonra binadan ayrıldı.

MİLLİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*