Türbanlı gazeteciye tepki!

  • Giriş : 27.12.2006 / 00:00:00

CHP Kırklareli İl Başkanlık binasının açılışını izleyen türbanlı gazeteciye, bazı CHP’li parti üyeleri tepki göstererek girmesini engellemeye çalıştılar.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

CHP Kırklareli İl Başkanı Turgut Dibek’in CHP İl Başkanlığı binasının açılış kurdelesini kestiği sırada, parti üyesi olduğu belirtilen emekli öğretmen Macit Sabır, Yeşilyurt gazetesinin türbanlı muhabiri Merve Cankurt’a (18) tepki gösterdi.
Sabır, "Biz sizi bu kıyafetinizle burada istemiyoruz. Bizim karşı durduğumuz ve mücadele ettiğimiz türbanlı şekliyle, kendisinin muhabir olduğunu söyleyen bu bayan, bu çatı altına bu şeklide giremez" dedi.
Muhabir Cankurt da "Siz bana emir veremezsiniz ben görevimi yapıyorum" dedi.
Tartışmanın büyümesi üzerine CHP İl Başkanı Dibek, "Bayan basın mensubudur ve bizim davetimiz üzerine gelmiştir. Kendisi bizim misafirimizdir. Lütfen bu konuyu bu platformda tartışmayalım" diyerek, olayın büyümesini engellemeye çalıştı.
Bunun üzerine Sabır, "Hayır, davet edildiyse de bir daha davet edilmesin.
Böyle basını istemiyoruz. Bir daha gelmeyin" diyerek, tepkisini sürdürdü.
Sabır’ın konuşmalarını bir kısım davetli alkışlarla desteklerken, bir kısmı ise "Yapmayın, bırakın artık şu zihniyeti" diye konuştular.
Tartışmanın yatışmasının ardından söz alan CHP Merkez İlçe Başkanı Vecdi Gündoğdu, binanın yapımının 2 ay gecikmeli olarak tamamlandığını söyledi.
CHP Kırklareli Milletvekili Mehmet Siyam Kesimoğlu da yaptığı konuşmada, "bir an önce, milleti bu iktidardan kurtarmak gerektiğini" söyledi.
Törene, CHP Kırklareli Milletvekili Yavuz Altınorak ve partililer katıldılar.
Yeşilyurt Gazetesi muhabiri Merve Cankurt (18), Kırklareli İl Genel Meclisinin kasım ayı toplantısını izlerken de CHP’li üyelerce salon dışına çıkarılmak istenmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious