“Türbanlılar teröristtir” sözü mahkemelik

  • Giriş : 05.11.2006 / 00:00:00

Prof. Dr. Erol Manisalı hakkında “türbanlı teröristtir” sözü nedeniyle dava açıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bodrum merkezli Türk Gençliği Hareketi platformu sorumlusu Cem Kılıç, Manisalı'nın 'türbanlılar teröristtir' dediğini iddia ederek savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Konuşmalarının yanlış anlaşıldığını ifade eden Prof. Manisalı kendisini savunurken, "Kıyafet siyasal istismar aracı olarak kullanılıyorsa silahsız terörden farkı kalmaz." dedi.

Prof. Dr. Manisalı'nın, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'nin (ÇYDD) davetlisi olarak 27 Ekim 2006'da Bodrum Oasis Kültür Merkezi'nde yaptığı konuşma başına dert açtı. Kendilerini Atatürkçü ve Kuvayı Milliyeci olarak niteleyen 'Türk Gençliği Hareketi' isimli bir grup Prof. Dr. Manisalı'ya 'türbanlılara terörist' dediği için tepki gösterdi. Grubun İletişim Sorumlusu Cem Kılıç, bununla da yetinmeyip Bodrum Adliyesi'ne giderek Manisalı hakkında suç duyurusunda bulundu. Konu ile ilgili görüşlerini aldığımız Cem Kılıç, Prof. Dr. Manisalı'nın tansiyonu yüksek bir konuşma yaptığını kaydederek şöyle devam etti: "Konferansta yaşlı bir bayan söz alarak yolda gördüğü iki türbanlı genç kıza 2006 yılında neden hâlâ türban taktıklarını sorduğunu anlattı. Bunun üzerine türbanlılar kendisine saldırmış. Salondaki öğrencilerden biri de yaşlı kadına durup dururken türbanlılara neden bunları söylediğini sordu. Ve tartışma çıktı. Araya giren Manisalı ise bir paşanın kendisine 'türbanlıların mücadele edilmesi gereken sivil teröristler' olduğu mealinde şeyler söylediğini aktardı." Suçlamaları reddeden Prof. Dr. Erol Manisalı ise konuşmasının bir bütün olarak ele alınması gerektiğini söylüyor ve ifadelerinin maksatlı olarak abartıldığını düşünüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious