Türbede dua ediyorlar

Türbede dua ediyorlar.15131
  • Giriş : 04.05.2008 / 11:49:00
  • Güncelleme : 04.05.2008 / 13:21:22

Sivas'ta stat manzaralı balkonlar 'karaborsa'da...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kritik Sivas-G.Saray maçına bilet bulamayanlar, stadı net biçimde gören evlerde oturan yakınlarının balkonlarına "rezervasyon" yaptırdı. Balkonlar için para teklif edenler bile var..

Şampiyonluk düğümünü çözecek Sivasspor- Galatasaray maçına saatler kala, tüm Sivas'ta heyecanlı bir bekleyiş hâkim. Biletleri günler öncesinden tükenen maçı izlemek izleyenlerin "alternatif tribünü' ise, stadyumu gören çevre binalardaki evlerin balkonları. Buralarda yaşayan yaklaşık 50 ailenin evi, maç gününde akraba, dost ve arkadaşlar tarafından 'rezerve' edildi. Her aile maç günü, 20-30 kişilik misafir gruplarını bekliyor. Bu sayının davetsiz misafirlerle artacağı da tahmin ediliyor. Her misafir de, ev sahibine yük olmamak için kendi yiyecek içeceğini de yanında getirecek. 'Localardan' birinin sahibi olan 4 çocuk sahibi Arzu Kocaoğlu galibiyete inandıklarını belirterek, "Camdan ya da balkondan izlemek çok eğlenceli. Sesimiz muhtemelen stadyuma kadar ulaşacak" diyor.

TÜRBEDE DUA EDENLER VAR

Cumhuriyet Üniversitesi öğrencisi Dilek Eşdemir (23) ise, evlerine 20 kişilik bir grubun geleceğini belirterek şöyle diyor: "Arkadaşlarımın arasından, para verip öyle izleyelim teklifinde bulunanlar bile oldu. Evimizin en değerli yerleri, cam kenarındaki kanepeler oldu. Umarız koltuk kavgası yaşanmaz." Öte yandan kritik maç öncesi şehirde sokaklar Sivasspor'un bayrakları ile baştan aşağı süslendi. Mağaza ve dükkânlardan Sivasspor marşı yükseliyor. Yerel televizyonların ana haberlerinin ilk maddesi ise bu maç. Hatta Sivaslı gençler, takımlarının maçı kazanması için türbelerde dua bile ediyor.

Evlerin sahipleri, davetsiz misafirlerle beraber 30 kişiye kadar konuk bekliyor. En çok rağbeti ise, cam kenarı kanepeler görüyor.

SİVAS Sanayi ve Ticaret Odası'nın başlattığı kampanyayla, deplasmanlara rahat gidilmesi için Sivasspor'a alınan takım otobüsü, kentteki heyecanı bir kat daha artırdı. 330 bin Euro'ya mal olan için Teknik Direktörü Bülent Uygun'un yorumu, "Şu an milli takımda bile böyle bir otobüs yok. Umarız şampiyonluk turunu da bu otobüsle atacağız. Takımımıza güveniyoruz" oldu.

SABAH

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious