Turgay Ciner medya dünyasında "ben de varım" diyor

Turgay Ciner medya dünyasında
  • Giriş : 06.01.2008 / 13:01:00

Turgay Ciner, çıkaracağı gazeteler için 100 milyon dolara mal olacak yeni makinelerin siparişini verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Sahibi olduğu atv ve Sabah Gazetesi'ne el konulan işadamı Turgay Ciner, yeni bir gazete ile medya dünyasında yeniden yerini almayı planlıyor.

Turgay Ciner'in, Fatih Altaylı'nın başında olacağı gazete için 1 milyon baskı kapasiteli 6 matbaa makinesi siparişi verdiği öğrenildi. Biri Sabah gazetesi düzeyinde, biri de spor gazetesi olmak üzere 3 gazete birden çıkaracak olan Ciner, satın aldığı Kanal 1 ve Habertürk televizyonlarıyla da medya dünyasında önemli bir paya sahip olacak. Turgay Ciner'in İstanbul, Ankara, İzmir, Adana ve Trabzon'da kuracağı baskı tesisleriyle 6-7 ay içerisinde faaliyete geçebileceği belirtiliyor. Gazetenin merkez binası ise İstanbul Taksim'de olacak.

Altaylı: Projenin içerisinde olurum

Turgay Ciner'in birkaç gazete projesiyle yayın dünyasına gireceğini doğrulayan gazeteci-yazar Fatih Altaylı, "Ciner Grubu'nun çıkaracağı gazetelerin başında veya ortasında mutlaka bir yerinde olurum." dedi. Sabah Gazetesi ve atv'den yazar ve muhabir kadrosundan çok sayıda transfer yapılacağı iddiasını 'olabilir' sözleriyle değerlendiren Altaylı, yazar Hıncal Uluç ile ilgili ise şu değerlendirmeyi yaptı: "Bildiğim kadarıyla Hıncal Bey rahatının bozulmasını pek sevmeyen biridir; ama yine de kendi bilir."

Ciner Grubu tarafından 6 matbaa makinesi için Alman firması KBA'ya sipariş verildi. Günde 1 milyon baskı yapan ve yaklaşık 100 milyon dolara mal olacağı söylenen makineler sayesinde Anadolu'da okunacak gazetelerin baskı kalitesi de yükseltilecek.

ZAMAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious