Turgay Ciner'le TMSF anlaştı!

Turgay Ciner'le TMSF anlaştı!.5982
  • Giriş : 24.08.2007 / 22:00:00

TMSF, Sabah ve atv'nin satışı için Turgay Ciner'le nihai anlaşmaya vardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kanal 1, lisanslı dergiler ve bir miktar para Ciner'e dönüyor.

TMSF, Sabah ve atv'nin satışı ile ilgili olarak Turgay Ciner'le nihai şekilde anlaştı. Anlaşmanın sadece imza aşamasına kaldığı belirtilirken, satış ihalesi için de son viraja girilmiş oldu.

Tarafların anlaşmasıyla birlikte Kanal 1 televizyonu, Forbes ve Marie Clarie gibi lisanslı dergiler ve bir miktar para Turgay Ciner'e verilecek. Ciner'e verilecek paranın miktarı açıklanmamakla birlikte, bu miktarın Sabah ve atv'ye yaptığı harcamaların karşılığı olduğu ifade edildi.

Bu gelişmenin ardından Sabah ve atv'nin satış takviminin çok kısa süre içerisinde açıklanması bekleniyor. TMSF Başkanı Ahmet Ertürk önceki gün yaptığı açıklamada ihale takviminin çok yakında açıklanacağını satıştan gelir eklentisinin ise 1 ile 1.5 milyar dolar arasında olduğunu ifade etmişti.

Ahmet Ertürk, Rekabet Kurulu'ndan aldıkları görüş doğrultusunda Doğan Grubu'nun ve yabancı ortakların ihaleye giremeyeceğini açıklamıştı. Ertürk, bir yabancı staratejik yatırımcı, bir türk ortak ve bir yabancı fondan oluşan bir girişim gurubuna satışın en doğru çözümlerden biri olacağını öngörmüştü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious