Turgut Özakman'ın yeni kitabı önsiparişte

Turgut Özakman'ın yeni kitabı önsiparişte.18289
  • Giriş : 28.02.2008 / 10:59:00

''Şu Çılgın Türkler'' kitabıyla satış rekorları kıran Turgut Özakman'ın 10 martta çıkacak ''Diriliş - Çanakkale 1915'' kitabı birçok internet alışveriş sitesinde önsiparişle satışı konuldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bilgi Yayınevi tarafından yayımlanan "Şu Çılgın Türkler" kitabıyla Türk tarihini ve kahramanlıklarını farklı bir dille anlatarak kitleleri etkileyip tarihi sevdirmeyi başaran Özakman'ın yeni kitabı daha çıkmadan yoğun ilgi görmeye başladı.

Örneklerini Amazon.com gibi sitelerde gördüğümüz önsipariş sistemiyle satılmaya şimdiden başlanan kitabın yine satış rekorları kırması bekleniyor.

Çanakkale savunmasında yaşanan kahramanlıkların aktarıldığı kitabın satışa konulduğu web sitelerinden bazıları ve belirlenen satış fiyatları ise şöyle:

"Diriliş - Çanakkale 1915 / Turgut Özakman" önsipariş yapan web siteleri

Hepsiburada: 15,12 YTL
İdeefixe: 17,60 YTL
Hızlıal: 15,12 YTL
Kitapyurdu: 15,31 YTL
Turkkitap (Almanya): 14,90 euro

Bu sitelerden önsipariş veren okuyuculara kitap, çıkış tarihinden itibaren gönderilmeye başlanacak.

Kitabın arka kapağı

Tarihin en eski milletlerinden biri, ateşten geçerek, kan içinde, bir daha uyumamak, benliğini unutmamak, kandırılmamak, sömürülmemek, ezilmemek, ölmemek üzere çığlık çığlığa diriliyordu.

Ünlü Yazar Turgut Özakman, şöyle anlatiyor:

"Diriliş'i yazarken bazı şehitlerin omuz başımda durdukları, yazdıklarımı denetledikleri duygusuna kapıldığım çok oldu.

Ey sevgili gençler! Bu savaşları, lütfen sabırla, dikkatle, düşüne düşüne okuyunuz. Bunları heyecanlı, kanlı savaş sahneleri anlatmak için, hele savaşı övmek için yazmadım. Bir milletin dirilişinin, uyanışının aşamalarını oluşturdukları için anlattım, bilmenizi istedim."

Düşmanın hangi kanada yürüyeceğini tesbit etmek için uçağa ihtiyaç vardır. Ancak, Türk ordusunun sadece 4 uçak kalmıştır, onlarda yedek parça olmadığı için Ankara'da beklemektedirler. Keşfe çıkan tek uçak ise havada arızalanır ve düşer. Yunan ordusu taarruza geçmiştir.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious