Turgut Özal'a büyük vefa!

Turgut Özal'a büyük vefa!.8589
  • Giriş : 10.04.2009 / 09:14:00

İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemil Çelik, üniversitede 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın adına müze kuracaklarını bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik


Prof. Dr. Çelik, İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi'nde kadro alan 22 doktorla düzenlediği basın toplantısında, üniversitede birçok şeyin değişeceğini belirtti.

İnönü Üniversitesi'nde ''İnönü Müzesi''nin bulunduğunu belirten Çelik, Turgut Özal'ın ailesiyle de görüşerek Turgut Özal Tıp Merkezi girişine ''Turgut Özal Müzesi'' kurmaya karar verdiklerini ifade ederek, ''Yurt içinden ve dışından hastanemize gelenler müzeyi gezebilecekler'' dedi.

Üniversitede çalışması için özenle arayıp alanında uzman doktorları bir araya getirdiklerini ifade eden Çelik, şöyle konuştu:

''Uzun yıllar üniversitede belli nedenlerle var olan kadro sorunu sonucu çalışmayan bölümlerimiz vardı. İlk aşamada uzun yıllar burada emek vermiş, ancak hak ettiği unvanı alamamış arkadaşlarımızın kadroları verildi. Turgut Özal Tıp Merkezi'nde çalıştırılmak üzere 22 doktor kadroya alındı. Bu arkadaşlarımızın tamamı alanlarında uzman ve özenle seçilmiş kişiler. Bu arkadaşlarımızın dünya görüşüne bakarak almadık. Hepsinin uzmanlıkları göz önüne alındı. Yıl sonuna kadar 50 arkadaşımızın kadrosu verilmiş olacak.''

Üniversite ile ilgili hedeflerinin çok açık olduğunu, 3 yıl içinde üniversiteyi Türkiye'de ilk 10 üniversite arasına sokmayı hedeflediklerini dile getiren Prof. Dr. Çelik, üniversiteden birçok öğretim elemanının ayrıldığı yönündeki bazı haberlere de tepki göstererek, haberlerin gerçek dışı olduğunu savundu.

Çelik, ''Hiçbir arkadaşımızın buradan gitmesine neden olunmamıştır. Pili bitmiş bazı arkadaşlar buradan ayrılıp Muğla gibi kentlere gittiler. Bu arkadaşlarımızın zaten oralara gidiş nedenleri ortada'' dedi.

-''3 AYDA KADAVRA BULUNDU''-

İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde uzun yıllar kadavra olmadığını, bu nedenle öğrencilerin maket üzerinde çalıştıklarına dikkati çeken Çelik, 3 ay içinde fakülteye 6 kadavra kazandırıldığını ifade etti. Çelik, şunları kaydetti:

''Biz göreve geldiğimiz 7-8 ay içinde bu sorunun da çözümü için arkadaşlarla görüştük. Sonuç olarak yıllardan beri çözülemeyen sorun 3 ay içinde çözüldü. Anlayışımız 'adamına göre iş' değil, 'işe göre adam' olduğu için sorunların da çözülmesinde önemli başarılar yakalıyoruz. Bundan sonra üniversite kadavra sorunu yaşamayacak.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*