Turhan Çömez'den 'Gomez' açıklaması

Turhan Çömez'den 'Gomez' açıklaması.9628
  • Giriş : 19.02.2009 / 01:33:00

Firari eski milletvekili Turhan Çömez'in İngiltere’de oturma izni için herhangi bir başvurusu yokmuş...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Firari eski milletvekili Turhan Çömez'in Avukatı Engin Düzgün, müvekkilinin İngiltere'de oturma izni için herhangi bir başvurusunun bulunmadığını açıkladı.

Avukat Engin Düzgün yaptığı yazılı açıklamada, bugün bazı basın yayın organlarında yeralan Turhan Çömez'in İngiltere'den oturma izni almak için başvuruda bulunduğu yolundaki haberlere açıklık getirdi.

Düzgün, “Müvekkilimiz Sayın Çömez'in; habere konu oturma iznine ilişkin hiçbir başvurusu olmadığı gibi, müvekkilimin oturma iznine ihtiyacı da bulunmamaktadır. Söz konusu haberin içine itina ile monte edilen gizemli isimleri ise; müvekkilimiz kesinlikle tanımamaktadır. Ayrıca müvekkilimiz 07.06.2008 tarihinden itibaren İngiltere'de olup; eğitimini bir gün dahi aksatmamış ve İngiltere dışına da çıkmamıştır” dedi.

Düzgün, açıklamasında şöyle dedi:
“Korku ve dezenformasyon imparatorluğu kurmak isteyenlerin bu nafile çabaları; Türkiye'nin hakiki gündemini değiştirmeye, düşünen beyinlere hükmetmeye yetmeyecek ve bu kurgunun mimarları, er ya da geç hem hukuk hem de kamu vicdanı nezdinde mahkum olacaklardır.

Müvekkilimiz ile ilgili olarak bahse konu haberlerin içerisinde yer alan hususların devlet eli ile öğrenilmesi son derece kolay iken; devletin belli kurumlarını işgal eden kişilerin, devlet adamı olmanın gerektirdiği sorumlulukları ifa etmeksizin, basında çıkan ve doğruluğunu araştırmadıkları asılsız haberlere dayanarak beyanda bulunmaları da, bulundukları makamların ağırlığı ile çelişmektedir.

Bununla birlikte halen devam etmekte olan bir yargılamayı etkilemeye yönelik ve müvekkilimiz hakkında henüz bir isnat söz konusu değil iken ve müvekkilimize usulüne uygun herhangi bir yasal talep yapılmamışken, kendisini toplum nezdinde mahkûm etmeye yönelik beyanların, sahiplerine hukuki sorumluluk doğuracağı da unutulmamalıdır.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*