Turist dolu otobüs kaza yaptı

  • Giriş : 12.08.2006 / 00:00:00

Afyonkarahisar’ın Dinar ilçesi yakınlarında İspanyol turistleri taşıyan otobüsün otomobille çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında 47 kişi yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Alınan bilgiye göre, Dinar-Çay karayolunun 20. kilometresinde İspanyol turistleri taşıyan Taner Özer idaresindeki 34 YPD 29 plakalı yolcu otobüsü, Veysel Badem yönetimindeki 07 NFS 43 plakalı otomobille çarpıştı. Çarpışma sonucu turistleri taşıyan yolcu otobüsü 3 takla atarak şarampole yuvarlandı. Otobüste bulunan 40 İspanyol turist, 2 rehber ve Türk şoför yaralandı. Ayrıca otomobili kullanan polis memuru Veysel Badem, eşi Tülay Badem ve kızları İrem ile Sevilay Badem de kazadan yaralı olarak kurtuldu. Olay yerine kısa bir süre içinde ulaşan jandarma ve ambulans ekipleri, yaralıları Dinar Devlet Hastanesi’ne taşıdı. Kaza nedeni ile ilçedeki tüm doktor ve hemşireler alarma geçirildi. Ayrıca İspanyolca ve İngilizce bilenlere çağrı yapıldı.

Çeşitli yerlerinden yaralanan Francisso Peris, Ana Belen Perez, otomobil sürücüsü Veysel Badem (32) ve kızı İrem Hatice Badem (9), turist otobüsünün şoförü Taner Özer (56) yapılan ilk müdahalelerin ardından Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne sevk edildi. Yaralılardan Francisso Peris ile İrem Hatice Badem’in durumunun ağır olduğu bildirildi.

Turist rehberleri, kazaya otomobil sürücüsünün rampa yukarı çıkarken virajı alamayarak önlerine çıkmasının neden olduğunu bildirdi. İspanyolların Pamukkale’den Konya’ya doğru gittikleri açıklandı. Hastane çalışanlarından memnun kalan rehberler, kendi yaralarını unutup, müşterileri ile ilgilendi.

Kazada yaralanan turistlerden isimleri açıklananlar şunlar: Montserrat Martinez, Maria Pend, Jose Maria, Jaime, Elezar, Del Mar Junca, Milagros Torres, Carmen Gonzale, İsabel Toro, Jose Alsina, Carmen Pont, Antonia Portillo, Ana Belen Gracia, Jose Ramses, Jose Garcia, Juan Serantes, Elvira Ballester, Calrles Bertran, Jantonio Cuadrado, Susana Ramirez, Josefa Tamarit, Francisso Peris, Elena Peris, Jose Maria Lopez, Yolanda Oliva, Ramon Darnes, Ana belen Peres.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious