Turiste huzur operasyonu!

Turiste huzur operasyonu!.17274
  • Giriş : 12.08.2006 / 00:00:00

Alanya'da 350 polis 'Huzur Operasyonu' adıyla disko ve barları gece yarısı didik didik aradı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


Kimliksizler polis merkezine götürüldü. Direnenler oldu. Operasyona Antalya'dan da takviye polis getirildi.Huzur operasyonu turistleri kızdırdı

Alanya'da 311 polisin katılımıyla gerçekleştirilen operasyonda eğlence mekânlarına baskın düzenlendi. 'Huzur operasyonu' başta turistler olmak üzere ilçedeki tatilcileri huzursuz etti.

Antalya Emniyet Müdürlüğü ve Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, turistik ilçe Alanya'da önceki gece huzur operasyonu düzenledi. İlçedeki tüm eğlence yerlerine aynı anda düzenlenen operasyona 311 polis katıldı. Bar ve diskotekleri basan polis ekipleri, müziği kapattırdı ve kontroller sırasında kimsenin yerinden kalkmasına izin vermedi. Narkotik polis köpeği "Rüzgâr"ın da katıldığı operasyonda, kimlik kontrolleri yapıldı. Bazı turistler narkotik köpeği Rüzgâr'ı sevmeye çalışarak, tedirginliklerini atmaya çalıştı.

İKİ SAAT SÜRDÜ
Eğlence yerleri ile birlikte araçlar üzerinde de yapılan denetimler yaklaşık iki saat sürdü. Huzur sağlamak için yapıldığı belirtilen operasyonun ardından eğlence yerlerinin boşaldığı gözlendi. Bazı turistler de uygulamaya tepki gösterdi. Huzur operasyonunda, aranan iki kişi gözaltına alındı; bir adet ruhsatsız tabanca,iki mermi, iki ruhsatsız pompalı av tüfeği ve 22 adet fişek, bir işyerinde bir miktar toz esrar, bir kadın turist üzerinde ise altı adet ectasy hap ele geçirildi. Uyruğu ve kimliği açıklanmayan kadın turist gözaltına alındı. Evden kaçtıkları belirlenen iki çocuk ise ailelerine teslim edilmek üzere polis merkezine götürüldü. Denetlenen 81 araca bin520 YTL para cezası kesildi.

'TEŞEKKÜR ETTİLER'
Alanya Emniyet Müdürü Turgay Çalışkan, operasyonun amacının, halkın ve turistlerin huzurunu sağlamak olduğunu belirterek, "Bu tür operasyonlar için en uygun saat 23.00 ile 03.00 arasıdır. Operasyonlar sırasında kimseye rahatsızlık vermemeye özen gösterdik. Bunu da başardık. Bazı turistler bize teşekkür etti" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious