Turistin tecavüz iddiası!

  • Giriş : 04.01.2007 / 00:00:00

İnternetten tanıştığı Oğuz S.'nin daveti üzerine 10 gün önce Türkiye'ye gelen ve Kurban Bayramı'nın 1. günü 10 kişi tarafından tecavüze uğradığını iddia etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Anna'nın ifadeleri doğrultusunda robot resimleri çizilen ve daha sonra yakalanarak gözaltına alınan 2 kişi Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirildi. Tecavüze uğradığını iddia eden Anna'nın, tercüman yardımıyla yapılan yüzleştirmede bu iki kişiyi teşhis edemediği öğrenildi.
İstanbul Emniyeti, Türkiye'ye turist olarak gelen Anna I.B.'nin, kendisine tecavüz edilmesine ilişkin iddiası üzerine seferber oldu. Fatih İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerinin ortaklaşa düzenledikleri çalışma ile Anna I.B.'ye tecavüz ettiği ileri sürülen 10 kişi aranıyor. Anna'nın verdiği ifadeler doğrultusunda gözaltına alınan 2 şüpheli, Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirildi. Kendisine tecavüz edildiğini ileri süren Anna'nın, tercüman eşliğinde bu iki kişiyi teşhis edemediği öğrenildi.

Soruşturmayı ilk yürüten Fatih İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde Anna'nın, 2 kişi tarafından Haliç'ten Fatih'e kadar takip edildiğini, daha sonra bu 2 kişi ve ardından gelen 8 kişi tarafından bir inşaatta tecavüze uğradığını ileri sürmüştü. Bunun üzerine araştırma yapan Asayış Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği'ne bağlı ekipler, Anna'nın gittiği en son eğlence merkezinde soruşturmayı aydınlatmaya çalıştı. Cafede görevli bir garsonun, ifadesinde Anna ile birlikte 2 erkeğin geldiğini, beraber eğlendiklerini, hesabın 9,5 YTL tuttuğunu ve bunu da 2 erkeğin ödediğini söylediği öğrenildi.

Öte yandan zorla tecavüze uğradığını ileri süren Anna'nın, yapılan doktor muayenesinde, vücudunda hiçbir zorlama izinin ya da çiziğin bulunmadığı ortaya çıktı. Anna'nın ifadeleri doğrultusunda çizilen robot resimlere benzedikleri iddiasıyla Asayiş Şube'ye getirilen 2 şüpheli ise, Anna'nın teşhis edememesi üzerine Fatih İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne teslim edildi. İki şüpheli, Asayiş Şube Müdürlüğü'nden çıkartılışları sırasında basın mensuplarına saldırmaya çalıştı. Bu 2 kişi hakkında başka bir suç nedeniyle arama kararı bulunduğu öğrenildi.

Gün boyu Emniyet Müdürlüğü'nde teşhis için bulunan Anna, iki şüphelinin ardından üç polis memuru eşliğinde Asayiş Şube Müdürlüğü'nden çıkartıldı. Görüntüsünün çekilmesini istemediği için bir polis memuru tarafından yüzü kapatılan Anna, basın mensuplarının sorularını da cevapsız bıraktı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious