Turistler aniden yükselen suda boğuldu

Turistler aniden yükselen suda boğuldu .10160
  • Giriş : 16.10.2007 / 13:20:00

Tayland'ın Surat Thani ilindeki kireçtaşı oluşumlarıyla ünlü Nam Talu mağarasını gezmeye giden 7 turist ile 2 rehberden oluşan 9 kişilik kafile, yağmur sularının mağarayı basması sonucu boğularak öldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Nam Talu mağarasındaki 50 santimetre derinliğindeki su seviyesi yağmur nedeniyle 10 metreye kadar çıkararak içinde bulunan ziyaretçilerin hayatlarını kaybetmesine neden oldu.
Söz konusu su baskını sonunda sadece bir turist kurtulabildi. Hafif yaralı olarak kurtulan 21 yaşındaki turist Helena Christian Carroll olaydan 20 saat sonra bir kaya parçasının üzerinde otururken arama kurtarma ekipleri tarafından bulundu.
Carroll, mağaraya girdikten yaklaşık yarım saat kadar sonra suyun aniden yükselmeye başladığını, kafiledekilerin yakınlardaki kayalara tutunamadığını, kendisinin ise bir kayaya tırmanmayı başararak hayatta kaldığını anlattı.
Kafileyle birlikte mağaraya kadar giden fakat içeriye girmeyen 37 yaşındaki bir Alman turist olaydan yara almadan kurtulurken, turist gurubu ile birlikte içeriye giren 10 yaşındaki oğlu hayatını kaybetti.
Olayda İsviçreli bir aileden 4 kişi ile bir İngiliz turistin de ölenler arasında olduğu belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious