Turistler polisleri işte böyle izledi

  • Giriş : 30.06.2006 / 00:00:00

Antalya'nın Alanya ilçesinde polisin araçlar üzerinde yaptığı 'huzur denetimi'ni yabancı turistler dikkatle izledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Alanya Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, turizm sezonunun başlamasıyla birlikte ilçede huzur ve güvenliği en iyi şekilde sağlamaya çalışıyor. Polis ekipleri, ilçenin giriş ve çıkışlarıyla birlikte trafiğin yoğun olduğu 10 farklı kavşakta denetim yaptı. Araçlar tek tek durdurularak arandı.

Sürücüler ve beraberindeki kişiler ise GBT sorgusundan geçirilirken toplam 432 kişi kontrol edildi. 110 polis memurunun katıldığı denetimlerde, bazı alkollü sürücülerin araları bağlanırken, evrakları yetersiz olan araçlara 6 bin 150 YTL ceza kesildi. Trafiğe kimliksiz ve ehliyetsiz çıkan bazı kişiler ise polisle tartıştı.

"Avcı" adlı narkotik köpeğinin de kullanıldığı denetimlerde, arama yapılan araçlarda uyuşturucu maddeye rastlanmadı.

Bir kişinin üzerinde ruhsatsız tabanca bulunurken, Hacet Kavşağı üzerinde yapılan uygulamada ise bir araç içerisinde fuhuş yaptıkları iddia edilen Kırgızistan uyruklu Elena G.(35), G. Satım K. (23) ve Serelivya T. ile birlikte kadın satıcısı oldukları iddia edilen Y.G. (43) ve M.Ö. (81) olmak üzere toplam 5 kişi gözaltına alındı. Kadınlar vize süresinin geçmiş olması nedeniyle sınır dışı edilmek üzere Antalya Yabancılar Şubesi'ne gönderildi. Kadınları pazarladıkları iddia edilen Y.G. ile M.Ö. mahkemeye sevk edilecek.

Yapılan denetimleri Alanya'ya tatil için gelen yabancı turistler dikkatle izledi. Yapılan denetimleri kimisi kamerasına kayıt ederken, kimisi ise fotoğraf çekti. Narkotik köpeği "Avcı"nın araç aramasını hayretle izleyen turistler, denetim bitinceye kadar polislerin yanından ayrılmadı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious