Turistler şaştı kaldı

  • Giriş : 11.08.2006 / 00:00:00

Alanya Emniyeti 320 polisle bar ve diskolara gece baskını düzenledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Hareketli müzik eşliğinde dans eden diskodaki turistler kalabalık polis ordusunu karşılarında görünce şaşkına döndü.

Operasyona başlanmadan önce Antalya’dan gelen polis ve çevik kuvvet ekipleri Alanya Emniyet Müdürlüğü bahçesinde toplandı. Yoklama ve talimatlar verildikten sonra söz alan Antalya Emniyet Müdür Yardımcısı Sadettin Zımba, bütün il ve ilçelerde olduğu gibi Alanya’da da genel asayiş uygulaması gerçekleştireceklerini söyledi. Özellikle yabancı ve yerli turistlerin yoğun alarak bulunduğu Alanya’da vatandaşların tatillerini daha iyi bir şekilde geçirmeleri amacıyla operasyon düzenleyeceklerini anlatan Zımba, polislerden Türk polisine yakışır bir şekilde disiplin ve kararlılıkla, tatil yapan vatandaşları rahatsız etmeden süratle görevlerini yapmalarını istedi.

Antalya Emniyet Müdür Yardımcısı Sadettin Zımba’nın açıklamasının ardından ekipler tek tek arabalarına binerek bölgelerine hareket etti. Asayiş, Narkotik, Organize Suçlar ve Kaçakçılık, Terörle Mücadele şubelerine bağlı ekiplerden oluşan polisler, turistik işletme belgeli büyük diskolar başta olmak üzere bütün eğlence mekanlarına girerek arama yaptı. Narkotik köpeğinin de katıldığı operasyonda, yabancı turistlerin üst araması ve kimlik sorgulaması yapılmadı. Baskın yapan polisler girmiş oldukları eğlence mekanlarının kapılarında nöbet tutarak giren ve çıkan müşterilerin üstünü aradı. Polisin girmesiyle birlikte ışıkların yakılarak müziğin kesildiği eğlence mekanlarında disko müşterileri yerlerine oturup arama yapacak olan polislerin gelmesini bekledi. Diskolarda fuhuş yaptığı öne sürülen bayanlar ile kimliği olmayan şüpheli şahıslar gözaltına alındı. Operasyona katılan her şubenin ekipleri kendilerince şüpheli gördüğü şahısların kimliklerini inceledi. Bayan ve erkek polis memurları eğlence mekanlarındaki bütün müşterilerin üstünü aradı. Polisin görevini tamamlamasının ardından yine hareketli müzik çalınarak dans ve eğlenceye devam edildi.

Eğlence mekanlarının önünde oyuncak satan bir şüpheli şahsı didik didik arayan polis ekipleri, operasyon yapılan bar ve diskoların işletme ruhsatı olup olmadığını da kontrol etti. İşletme ruhsatı olmayan bar ve diskolara resmi işlem uygulandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious