Turistler yandı kavruldu

  • Giriş : 06.08.2006 / 00:00:00

Turizm kenti Antalya’da yabancı turistler yanıyor

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Öğle saatlerinde 42 dereceye kadar çıkan sıcak hava, yüzde 72 oranındaki nem oranıyla birleşince dayanılmaz hale geldi.

Turistler şehri dolaşmak yerine havuz kenarlarını doldururken, yerli halk da plajlara akın etti. Bunaltıcı hava şehir merkezinde bulunan süs havuzlarının da serinlemek için kullanılmasına neden oldu. Bazı çocuklar, süs havuzlarında serinliği aradı. Yoldan gelip geçenlerin uyarılarına aldırmadan içinde demir fıskiye çubuklarının bulunduğu süs havuzlarına atlayan çocuklar, “Plaja gidecek yol paramız yok” dedi.

HORTUM ALTINDA SERİNLEDİ

15 gün önce tatil için İran’ın başkenti Tahran’dan Antalya’ya gelen Muhammed Rana ise sıcak havadan bunalınca bahçesini sulayan esnafın hortumunun altında serinlik aradı. İran’ın da sıcak olduğunu, ancak bu kadar bunaltmadığını söyleyen Rana, “Burası sıcak ve nemli. Tahran’da bu nem yok. Gölgede insanlar rahatlıkla oturabilir. Fakat Antalya’da bırakın gölgeyi, klimalı odalarda bile kimi zaman oturamıyorsunuz” dedi. Antalya’nın turistik ve tarihi yerlerini dolaştıklarını belirten Rana, “Yolda bir çeşme görsem başımı altına sokup yıkıyorum” diye konuştu.

SAHİLLER DOLDU

Antalya’ın ünlü Konyaaltı Plajı ise hafta sonu yerli ve yabancı turistlerle doldu. Denize girerek serinleyen turistler, havanın bu denli sıcak olmasını şaşkınlıkla karşıladı. Alman ve Rus turistler, “Burası bizim ülkemizden çok sıcak. Denize ve havuza girip serinliyoruz. Antalya gerçekten çok güzel. Burada olmaktan çok mutluyuz” dedi. Havanın sıcak olmasına en çok sevinenler ise sahilde ellerinde küreklerle oyun oynayan çocuklar oldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious