Turistlere göre en pis ve en pahalı şehir Londra

Turistlere göre en pis ve en pahalı şehir Londra.19648
  • Giriş : 13.03.2008 / 23:45:00

Avrupa kentlerini ziyaret eden turistler arasında internet üzerinden yapılan ankete göre, en pis ve pahalı şehir Londra.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Trip Advisor Company adlı kuruluş tarafından yapılan ankete göre, Londra, pislik konusunda yıllardır birinciliği kimseye kaptırmayan Paris’in bileğini bu yıl büküp, bu alanda birinciliği aldı. Paris en pis Avrupa kenti sıralamasında ikinci olurken, üçüncülüğü Roma ve Atina paylaştı.

Paris’in pahalılık konusunda da Londra’nın ardından ikinci geldiği, ancak gece hayatı ve kamuya açık parklar konusunda en iyi olmayı başardığı bildirildi.

En iyi alışveriş imkanları konusunda da Londra ile Paris kapıştı. Bu alanda da birincilik Paris’in, ikincilik Londra’nın oldu.

Halkı en kaba şehirler sıralamasında Paris ve Londra’yı Moskova izlerken, Brüksel bira, midye, patates kızartması ve çikolatalarının ününe rağmen Avrupa’nın en sıkıcı kenti oldu. Brüksel’i bu alanda Zürih, Oslo, Varşova ve Zagreb takip etti.

Avrupa’nın en temiz şehri unvanı ise Zürih’in oldu. Dublin halkı en yardımsever ve misafirperver halk seçilirken, Avrupa’nın en romantik kentleri de sırasıyla Paris, Venedik ve Roma oldu. Paris ve Roma ayrıca en güzel yemeklerin sunulduğu kentler olarak da ilk sıraları paylaştı.

En ucuz alışveriş imkanının bulunduğu kentler Prag, Budapeşte ve Lizbon olarak sıralandı.

Ankete katılanların yüzde 65’i önümüzdeki bir yıl içinde Avrupa’da bir kenti ziyaret etmeye hazırlandıklarını belirtirken, Eylül ayının Avrupa kentlerinin en çok turisti ağırlayacağı ay olarak görüldüğü bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious