Turistlere 'paraşütçü' düştü

  • Giriş : 10.09.2007 / 18:47:00
  • Güncelleme : 23.09.2016 / 16:38:28

Muğla'nın Fethiye ilçesinde iniş yapacağı sırada paraşütünün kontrolünü kaybeden İngiliz paraşütçü, plajda güneşlenenlerinin üzerine düştü. Olayda bir kişi yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Alınan bilgiye göre, yamaç paraşütüyle uçmak için arkadaşlarıyla Fethiye'ye gelen İngiliz paraşütçü John Palme, ilçeye bağlı Ölüdeniz yakınlarındaki Babadağ'dan yamaç paraşütü ile atladı.

Palme, iniş yapacağı piste yaklaştığı sırada rüzgarın da etkisiyle paraşütün kontrolünü kaybederek yakındaki plajda güneşlenenlerin üzerine düştü.

Plajdakiler arasında paniğe neden olan olayda bir turist, Palme'nin devirdiği güneş şemsiyesinin koluna çarpması sonucu hafif yaralandı.

Plaj görevlileri ve plajda güneşlenen turistlerden özür dileyen Palme, atlayış tecrübesini arttırmak için Türkiye'ye geldiğini söyledi.

Yamaç paraşütüyle 3 yıldır atladığını belirten Palme, ''Yere birkaç metre kala rüzgarın da etkisiyle paraşütün kontrolünü kaybettim. Pisti geçince plajdaki bir boşluğa inmek istedim ama paraşütün iplerini iyi ayarlayamayınca düştüm'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious