Turizmci bayram tatilinden memnun

Turizmci bayram tatilinden memnun .14246
  • Giriş : 28.11.2008 / 11:29:00

Gözlerini iç turizme çeviren sektör temsilcileri, Ramazan gibi Kurban bayramı tatilinin de uzatılmasından oldukça memnun.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Sektör temsilcileri, tatil gününün 9 gün ilan edilmesinin turizmin yanında hava ve karayolları taşımacılığı yapan firmalar, acenteler gibi diğer sektörleri de olumlu yönde etkilediğini belirtiyor.

Türkiye Otelciler Federasyonu Başkanı (TÜROFED) Ahmet Barut, tatilin şimdiden ilan edilmesinin hem iç hem de dış turizme olan talepleri arttıracağını ifade etti. Yaz aylarında tatil yapamayanlar için Kurban Bayramı'nın büyük fırsat olacağını kaydeden Barut, Ramazan bayramında yaşadıkları hareketliliği Kurban Bayramı'nda da yaşamak istediklerinin altını çizdi. Açıklanan 9 günlük tatilin kriz ortamında zor günler geçiren turizmciler için ilaç olacağını kaydeden Barut, sektörün bu tip desteklerle toparlandığına işaret etti.

Alanya Kleopatra Otelciler Birliği Başkanı Mustafa Kahya, iç turizm için yılda Ramazan ve Kurban Bayramı ile yılbaşı tatili olmak üzere üç önemli dönem bulunduğunu söyledi. Özellikle bayram tatillerinin iç turizmde ciddi hareketlilik yaşamalarını sağladığını kaydeden Kahya, bayram tatilinin 9 gün ilan edilmesiyle birlikte insanların bulundukları bölgenin dışına çıkma ihtimallerinin daha yüksek olduğunun altını çizdi. Kahya, bayramların özellikle turizmciler için büyük fırsat olduğunu sözlerine ekledi.

Oba Otelciler Birliği Başkanı Hızır Bozdoğan, bayram tatilinin yaşanan kriz ortamı dikkate alınarak 9 gün ilan edilmesinin kendilerini memnun ettiğini ifade etti. Tatil süresinin uzamasının turizmin yanı sıra birçok sektörü de olumlu yönde etkileyeceğine inanan Bozdoğan, şunları söyledi: "Bayram tatili sadece bizim işimize yaramayacak. Turizmin yanında ulaşım, acente gibi diğer sektörleri de hareketlendirecek. Alanya iç turizm için çok önemli bir bölge. Bu bayramda da ciddi hareketlilik bekliyoruz."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*