Turizmciler elektrik kesintisinden dertli

Turizmciler elektrik kesintisinden dertli.4438
  • Giriş : 27.07.2007 / 17:55:00

Bu sene genel seçim sebebiyle umduğunu bulamayan turizmcilerin başı, şimdi de elektrik kesintileriyle dertte.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Seçimden sonra yavaş yavaş hareketlenmeye başlayan gözde turizm yerleri, elektrik kesintileriyle bu defa karanlığa gömülüyor.

Başta İzmir olmak üzere Antalya, Muğla, Aydın, Denizli ve Manisa gibi illerde gün içinde meydana gelen elektrik kesintileri, başta turizmciler olmak üzere vatandaşları çileden çıkarıyor.

Turizmin gözde yerlerinden ola Muğla merkez, Köyceğiz, Ortaca, Milas, Bodrum, Marmaris ve Fethiye ilçeleri, son birkaç gündür elektrik kesintileri yüzünden büyük sıkıntı çekiyor. Genel seçim sebebiyle darbe alan turizm sektörü, şimdi de elektrik kesintileri sebebiyle zorda.

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Marmaris Bölge Yürütme Kurulu Başkanı İsmail Nejat Özbozdağ, elektriklerin zamansız ve devamlı kesilmesi yüzünden turizmcilerin maddi ve manevi zarar içinde olduğunu söyledi. Özbozdağ, "Marmaris'te gün içinde 45 ile 50 derece sıcaklıkta devamlı elektrik kesiliyor. Bu sıcak ortamda jeneratörü olmayan tesisler zorlanacaktır. Yiyecekler gerektiği gibi korunamıyor, vatandaş banyosunu yapamıyor, serinleyemiyor, ışığını açamıyor. Yine suyun akması da elektriğe bağlı. Sosyal yaşamın büyük bir parçası olan elektriğin devamlı kesilmesi, Türkiye'nin yurtdışındaki imajını olumsuz etkiliyor. Yetkililerin konuya duyarlı olmasını bekliyoruz." dedi.

Muğla Belediye Başkanı Osman Gürün ise su kesintilerinin kendileriyle ilgisi olmadığı belirtti. Gürün, "Kaynaklarımızda yeteri kadar su var fakat elektrik kesilince kuyulardan su çekemiyoruz." diye konuştu.

Abdullah Avcı isimli vatandaş da elektrik kesintisinden rahatsız olduklarını söyledi. Muğla'da kesinti saatleri ve yerleri belli olmadığı için büyük sıkıntı çektiklerini belirten Avcı, "Zamansız kesintiler yüzünden ne yapacağımız şaşırdık. Elektrik olmayınca sularımız da kesiliyor. Bu sıcakta elimiz kolumuz bağlanıyor. Hiç olmazsa elektriği ne zaman keseceklerini söyleseler, ona göre tedbir alırız." dedi.

Elektrik kesintileri hakkında bölge yetkilileri ise, konunun kendilerini aştığını belirterek, açıklama yapmaktan kaçındı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious