Turizmde işler yolunda

  • Giriş : 30.07.2006 / 00:00:00

Avrupa'nın en büyük tur operatörlerinden Alman TUI'nin Hollanda'daki yöneticisi Stevan van der Heijden, Türk turizmine övgü yağdırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Antalya Kemer'deki Orange Country Resort Hotel'de tatil yapan Heijden, Türk turizmindeki gelişmeleri sevindirici buluyor. Yılbaşındaki kuş gribi vakalarının kısa süreli bir rezervasyon iptaline yol açtığına dikkat çeken Hollandalı yöneticiye göre Türkiye'ye gelen turist sayısındaki azalma, Avrupalıların daha çok İspanya ve Yunanistan'daki yeni turizm yatırımlarına gitmeyi tercih etmesinden kaynaklanıyor. Yüksek standartta hizmet veren beş yıldızlı otel sayısını artıran bu iki ülke, turizmin yeni cazibe merkezi haline geldi. Ancak 5 yıldır çok parlak dönem yaşayan Türk turizminin düşüş trendine girmesi endişe verici değil, aksine normal. Hollandalı turist sayısında geçen yıla göre 100 binlik bir gerileme yaşanabileceğini bilgisini veren Heijden, buna rağmen bu yıl gelen 1 milyon 200 bin turist sayısının önümüzdeki yıl da yakalanacağından emin. Heijden, “‘Hizmet kalitesi bir iyi bir kötü olmaz. Turizmdeki düşüşü kısa vadeli olarak görüyorum.” dedi. Orange County Resort Otel, 19. yüzyıla ait mistik Hollanda mimarisiyle dikkat çekiyor. Oteli ‘Türkiye'nin Amsterdam'ı diye niteleyen Heijden, “Amsterdam'ı ilk defa burada gören Hollandalılar var.” ifadelerini kullandı.

Heijden, Hollanda Kraliçesi Beatrix'in yağlı boya portresini otele hediye etti. 200x250 santimetre ölçülerinde hazırlanmış tablo, İnter Havayolları ve Orange Country’nin yönetim kurulu başkanı Ömer Torosluoğlu'nun katıldığı törenle otelin lobisinde sergilenmeye başladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious