Turizmde sevindirici haber

Turizmde sevindirici haber.10137
  • Giriş : 09.02.2009 / 15:26:00

Krize rağmen bu turizm sezonunun geçen yıldan daha iyi olacağının ilk belirtileri geldi. Antalya'ya, yılbaşından bu yana, hava yoluyla 144 bin 696 turistin geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Antalya Kültür ve Turizm İl Müdürlüğünden edindiği bilgiye göre, 6, 7 ve 8 Şubat tarihlerinde Antalya Hava Limanı Dış Hatlar Terminali'nden 17 bin 148 turist giriş yaptı. 1 Ocak - 8 Şubat tarihleri arasında ise Antalya'ya gelen turist sayısı 144 bin 696'ya ulaştı.

Antalya Kültür ve Turizm İl Müdürü İbrahim Acar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, küresel kriz yaşanmasına rağmen, bu turizm sezonunun geçen yıldan daha iyi olacağını söyledi. Acar, şunları kaydetti:

''Bu turizm sezonu, son dakika rezervasyonlarıyla geçen yıldan daha iyi olacak. Kültür ve Turizm Bakanlığının Avrupa'daki tanıtım çalışmaları devam ediyor. Kültür ve Turizm Bakanı, Avrupa'nın en büyük tur operatörleriyle görüştü. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile turizm sektör temsilcilerinin geçen ay Antalya'nın Belek beldesinde düzenlediği Turizm Sektörü Değerlendirme Toplantısı'nda alınan kararlar, bakanlık tarafından değerlendiriliyor.

Antalya'ya ilgi sürüyor. Güvenli ve hizmet kalitesinin yüksek olması, her şey dahil sistemi içinde rekabet edebilecek destinasyon olmaması Antalya'ya avantaj sağlıyor. Ümitsizliğe gerek yok.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*